38 мешканців Рівненщини отримали майже мільйон гривень на започаткування власної справи

Для підтримки безробітних області, зацікавлених у втіленні своїх бізнес-намірів, у цьогорічному бюджеті передбачено 2 мільйони гривень. Майже половину з них уже витрачено. За перші 5 місяців двотижневі бізнес-курси в обласному центрі зайнятості закінчили 38 осіб, які після успішного захисту проектів отримали 990 тисяч гривень одноразової виплати на започаткування власної справи, розповів під час прес-конференції у Центрі комунікацій «МедіЯ» заступник начальника відділу профорієнтації обласного центру зайнятості Віктор Голуб.

- Варто зазначити, що 16 із 38 осіб – жінки, і що у цьому напрямку ми ефективно співпрацюємо з Центром громадських ініціатив "Чайка", - уточнив посадовець. –Таку послугу надають у службі зайнятості вже впродовж 20-ти років.

Центр громадських ініціатив «Чайка», відомий на Рівненщині як антикризовий центр для вразливих категорій населення, почав працювати у цьому напрямку з 2016 року.

- Дуже багато жінок потрапляють в коло насильства і не можуть з нього вирватися тому що вони є фінансово залежними, нестабільними. То ж коли у нас з’явилася нагода у рамках проектів, які підтримує міжнародна організація з міграції, допомогти їм, ми, звичайно, взялися, - розповідає керівник Центру «Чайка» Лариса Гунько.- Працюємо із внутрішньо переміщеними особами, місцевими жителями, які постраждали від військового конфлікту в Україні, іншими вразливими категоріями громадян.

За 2 з половиною роки навчання за проектами Центру «Чайка», спрямованими на сприяння самозайнятості та започаткування власної справи, охоплено понад 200 осіб. Окрім того, з кінця минулого року і досі під супроводом Центру громадських ініціатив «Чайка» перебувають 60 жителів області (із них – 32 жінки), котрі прослухали курс із підприємництва, захистили бізнес-плани, і зараз очікують обладнання на 2 мільйони 750 тисяч гривень.

- Це проекти із наданням мікрогрантів – у сумі 600-800 доларів для забезпечення самозайнятості, а ті, хто уже зареєстрував свою підприємницьку діяльність, мав можливість претендувати на більші гранти у розмірі 2,5 тис доларів чи євро, дивлячись, хто був донором проекту, - конкретизувала Лариса Гунько. - Це дуже суттєва підтримка. Такими невеличкими кроками люди можуть здійснювати свої мрії, розвивати хобі і бізнес.

Як зазначають спікери, співпраця державного і недержавного секторів на Рівненщині має позитивні наслідки.

- Тому я розраховую на те, що вона продовжиться і в майбутньому,– каже Віктор Голуб. - Починаючи з минулого року, на базі Сарненської та Млинівської територіальних громад обласний центр зайнятості разом з Міжнародною організацією праці втілює проект, спрямований на розвиток підприємницької ініціативи на базі тергромад. І знову ж таки, 30 мікрогрантів у сумі до 3 тисяч євро кожен отримають жителі цих громад на розвиток своїх бізнес-намірів.

Таким чином, на Рівненщині набуває розвитку мале та середнє підприємництво, це дуже важливо, адже, незважаючи на кількісну перевагу цих підприємств, як дослідили науковці Київського національного торговельно-економічного університету, малі та мікропідприємства в Україні формують тільки 22,1% доданої вартості.

 

За матеріалами Центру комунікацій «МедіЯ»

 

 

Читайте також