5 невибагливих кімнатних рослин, які відмінно переживуть холоди і поганий догляд

Красиві не означає примхливі. Розповідаємо про кімнатні рослини, які будуть прекрасно себе почувати в будь-який час року. Вам не доведеться проливати над ними сльози — вони і так виживуть. Ще й цвісти будуть!

Клівія

Де поставити: у найхолоднішій і темній кімнаті, інформує Ukr.Media.

Ця квітка з субтропічної Південної Африки схожа на маленьку пальму. Соковите зелене листя стирчить в різні боки, так що клівію можна підвішувати в кашпо на стіні. Не страшно, якщо ви забудете її полити. Або відкриєте кватирку взимку. Вона вам ще спасибі скаже і вистрілить гроном квітів в лютому. Тільки не забудьте зістригти стрілку, як тільки бутони відцвітуть. Пропустите момент — і в наступному році клівія цвісти не буде, перейде в режим розмноження насінням.

Занапастити рослину треба ще постаратися. Клівія, незважаючи ні на що, зростає довго, років до 40. І може розростися до такого стану, що вам її в відро доведеться пересаджувати. Подивимося, хто кого?

Заміокулькас

Де поставити: біля робочого столу або в спальні. Або взагалі у ванній.

Ще один екзот з Африки, який працює на ідеальний мікроклімат у вашій квартирі. Заміокулькас виробляє кисень в якихось нереальних кількостях і при цьому жахливо отруйний. Якщо тугий листочок надкусити або розчавити в пальцях, то отримаєте опік. Так що від дітей і тварин рослину краще ставити на полицю вище.

Деякі сорти заміокулькаса ще називають доларовим деревом (не плутайте з «грошовою» красулою). Долари він, звичайно, не приносить. Але і не витрачає. Його не потрібно обприскувати, "підгодовувати" і протирати листя (тільки якщо ви особисто не страждаєте ОКР і нормально переносите пил на рослинах), можна ставити в самому сухому місці біля вікна і забувати поливати. Або зовсім прибрати його в приміщення без вікон — ванну або туалет. За це він "помститься" вам лише повільним зростанням — за 2-3 роки квітка не зміниться зовні, але це абсолютно нормально. Стабільний, майже як долар останнім часом.

Папороть

Де поставити: де завгодно.

У нас її називають нефролепсис. Але королівський варіант назви милозвучніше. Ця папороть росте на планеті тисячі років, і ні ви, і ніхто інший не зможе її занапастити. Вона не боїться сонця і тіні, сухості і вологи, навіть домашнім тваринам не по зубах, тому що несмачна і на дотик як пластикова.

Втім, папороть буде ще розкішніше поповнюватися листям, якщо ви поставите її поруч зі зволожувачем або купите горщик з автополивом.

Венерине волосся

Куди поставити: на будь-яке вікно.

Кучерява і ніжна папороть невибаглива, на відміну від більшості жінок. Головні умови: тепло і волого. Так що її сміливо можна ставити біля шпарячих на повну батарей. Тільки купіть горщик з автополивом, щоб не бігати кожен день з лійкою.

Венерине волосся люблять в народній медицині по всьому світу, від Китаю до індіанців Перу. Вони навіть їм волосся миють.

Хойя Кера

Де поставити: в маленькій за площею кімнаті, краще біля торшера.

Уявіть, вам дарують в крихітному горщику милу зелену рослину, яка за формою нагадує сердечко. Ви розчулюєтеся, ставите на підвіконня, а потім... А потім вона тихенько пускає чіпку лапку-відросток, хапає все, що поруч погано стоїть або лежить, і обвиває в тугий батіг. Адже це ліана! У Хойї повітряне коріння, це означає, що з часом вона може обплутати всю кімнату. На наше щастя, зростає хойя повільно. Зате уваги особливо не вимагає: не реагує на перепади температур і освітленості і вміє запасати воду у своїх «сердечках».