Це один з універсальних та дієвих маркетингових інструментів, що актуальний як для великих брендів, так і для представників малого бізнесу. Компанія може використовувати цей канал комунікації для розширення аудиторії, інформування про знижки, акції, оновлення асортименту, зміни графіку роботи тощо.
СМС-розсилка на власну базу контактів допомагає підвищити продажі та покращити лояльність до компанії. Однак не можна просто надсилати однакові повідомлення всім клієнтам. Необхідно розробити стратегію, продумати що, кому та коли пропонувати.
Приводи для розсилки
Розглянемо 5 універсальних причин для масової СМС-розсилки, які можна адаптувати для будь-якого бізнесу:
1. Закритий розпродаж
Розглянемо на прикладі продажу автомобільних шин. «Перевзування» автівок — сезонне явище, що актуальне для кожного автомобіліста. Через високу конкуренцію важко вибороти лідерство, тому можна створити розсилку на свою клієнтську базу зі значною знижкою. Обмеженість за часом та персоналізований підхід, створюють ефект FOMO (fear of missing out — страх пропустити цікаве), тому з високою ймовірністю більшість клієнтів зацікавляться пропозицією.
2. Ексклюзивна обмежена пропозиція
Розглянемо на прикладі колаборації бренду з відомим блогером. Така співпраця зазвичай є разовою акцією, тому кількість доступних товарів обмежена і після завершення терміну дії пропозиції його вже неможливо придбати. Унікальність продукту та відчуття «конкуренції» за можливість його придбати підштовхнуть аудиторію до покупки.
3. Зміни тарифів
Коли якийсь сервіс чи провайдер підвищує абонплату, краще повідомити про це аудиторії м’яко. Зокрема завчасно зробити розсилку повідомлень та запропонувати приємні бонуси, як вибачення. Наприклад, якщо ціна на тариф, яким користується клієнт підвищується, можна запропонувати йому N подарункових балів за те, що він вирішить не переходити на дешевший пакет.
4. Ситуативна розсилка
Розглянемо на прикладі неочікуваного дощу. Негодою можна скористатись та отримати вигоду. Наприклад, запропонувати знижку на доставку саме сьогодні, щоб клієнтові не потрібно було виходити з дому під дощ. Це не тільки стимулює до покупки, а й демонструє турботу компанії про свою аудиторію.
5. Щотижнева пропозиція для учасників програми лояльності
Розсилка за сегментом бази, підключеним до програми лояльності. Дозволяє охопити не тільки постійних або «гарячих», а й «теплих» клієнтів, а також повернути старих. Наприклад, заклад громадського харчування пропонує велику знижку в певний часовий проміжок, що застосовується не на комплексний обід або окремі позиції, а на все меню. Обов'язкова умова — пред'явлення бонусної картки.
Важливо не перебільшувати з кількістю розсилок, адже навіть віддані клієнти ймовірно відпишуться, якщо за тиждень отримуватимуть по кілька повідомлень в одного бренду.