Батько очільника Львівської ОВА купив дозвіл на видобуток бурштину на Рівненщині

Компанія «Нордік-буд» купила право на видобуток бурштину у Рівненській області.

Про це повідомляє видання Наші гроші. Львів.

Підприємство, яке викупило місця для видобутку бурштину, належить батькові очільника Львівської ОВА Зіновію Козицькому.

"Нордік Буд", за даними YouСontrol, входить до групи найбільшої приватної газовидобувної компанії на заході України «Західнадрасервіс» Зіновія Козицького. Один із синів Зіновія - Максим Козицький є очільником Львівської ОВА, інший - Степан Козицький разом із батьком очолює бізнес.

У лютому 2022 року ТОВ «Нордік-буд» на аукціоні придбало в Держгеонадр за 1,1 млн грн дозволи на видобуток бурштину на двох ділянках в Рівненській області. Купили їх за 1,1 млн грн. Договір на користування надрами впродовж 5 років підписали у травні.

Крім цього, з 2021 року «Нордік-буд» добуває бурштин ще на двох ділянках у Сарненському районі Рівненської області.

Ціна на геологічне вивчення бурштиноносних надр з подальшим видобуванням бурштину на ділянці Гальбин-7 у Сарненському районі Рівненщини стартувала із 326 тис. грн. «Нордік-буд» придбало дозвіл за 505 тис. грн.

За таку ж ціну фірма отримала право видобутку на ще одній ділянці у тому ж районі – Гальбин-8. На неї ціна стартувала від 335 тис. грн.

На аукціонах ТОВ «Нордік-буд» змагалося із ТОВ «Амбер груп» з Києва. Договори на 5 років із переможцем Держслужба геології та надр підписала у травні цьогоріч.

Окрім останніх двох ділянок ТОВ «Нордік-буд» добуває бурштин із минулого року на ділянках Дакалівська та Таворівська, що також на Сарненщині. Дозвіл там працювати фірма купила за більше, ніж 700 тис. грн.

У лютому цього року Зіновій Козицький та ювелір Олександр Мірошніков заснували фірму «Міро арт». Саме ця фірма планує виготовляти бурштинові прикраси із сирцю, який добуватимуть на Рівненщині. Ювелірний бізнес, насамперед, працюватиме на ринку України. 

«Ідея була, щоб переробляти бурштин у ювелірні вироби. Тобто повний комплекс, щоб добувати, переробляти, а продавати вже вироби», – повідомив Степан Козицький.

Наразі бізнесмени вирішують юридичні питання та проводять дослідження на ділянках. Самого видобутку бурштину на новопридбаних ділянках ще не проводять.