Бензин - на вагу золота: на Рівненщині цьогоріч - бум на електрокари

У зв'язку із війною та дефіцитом пального в Україні автомобілісти все частіше обирають електрокари. Це дешевше, адже вартість бензину та дизельного пального росте чи не щомісяця.

Війна у 2022 році проявила, що енергетичні ресурси є важелем політичного та економічного впливу. Енергетичний шантаж усієї Європи з боку росії зараз як ніколи вказав на необхідність мати альтернативні джерела енергії та перехід на екологічні види транспорту. За електрокарами майбутнє. І воно уже почалося просто зараз.

Сервісними центрами МВС в Рівненській області від початку року й до кінця літа зареєстровано 419 електрокарів, а минулого року за цей же період — 174. Так,  лише від початку 2022 року до 31 серпня включно сервісними центрами МВС було зареєстровано 7,2 тисячі електромобілів по всій Україні.

Загалом станом на 1 вересня 2022 року в країні вже зареєстровано 40 752 електромобіля. Для понад 40 тисяч автовласників в Україні майбутнє незалежне від нафтопродуктів уже настало.

Із 1 липня 2022 року під час купівлі електромобіля при першій його реєстрації не потрібно сплачувати збір до Пенсійного фонду відповідно Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо перегляду окремих пільг щодо оподаткування». Як відомо, збір стягується за першої реєстрації автомобіля на території України, незалежно від того, нова машина чи вживана. Якщо авто перепродається, то пенсійний збір не потрібно сплачувати. Нагадаємо, вартість першої реєстрація електрокарів у сервісному центрі МВС становить орієнтовно 830 грн.

Автомобілі на акумуляторних джерелах живлення легко впізнати на дорогах за зеленими номерними знаками, які сервісні центри МВС видають при реєстрації. А також їх вирізняє тихий звук ходу, оскільки мотор не генерує стільки шуму, як мотор внутрішнього згорання.

Читайте також