Беруть набої не для полювання: у магазинах Рівного в рази зріс попит на зброю

На тлі агресії з боку Росії напруження в українському суспільстві зростає. Ця тема регулярно з`являється у інформпросторі. У зв`язку із цим, громадяни хочуть захистити себе та рідних за допомогою зброї та створюють попит у відповідних магазинах.

Журналісти "Рівне Медіа" поцікавились у популярній мережі магазинів зброї "Сапсан", чи зріс попит на товари з нового року. До слова, у місті є два магазини цієї мережі - на вулиці Київській та Гагаріна.

Представниця магазину підтвердила це та зазначила, що особливо багато покупців було з початку лютого цього року.

"У січні ще всі святкували, було не так. А у лютому, у зв`язку із зміною обставин у країні, люди почали активніше телефонувати. Не тільки щодо зброї, а й набоїв. Якщо порівнювати період до нового року і зараз, то попит більший у рази. У тому числі, серед людей, які вже мають зброю. Сезон полювання вже закінчується. Але покупці все одно беруть набої у звязку із ситуацією, а не для того, щоб полювати", - говорить представниця мережі Ліза.

Серед найпопулярніших видів зброї, за її словами, є вогнепальна. Варто зауважити, що всі різновиди вогнепальної зброї вимагають спеціального дозволу. На попит впливає також ціна товарів.

Отож, покупці магазинів "Сапсан" часто обирають гладкоствольну зброю: мисливські та помпові рушниці. Купують також і нарізну зброю.

Щодо засобів захисту, які не потребують дозволів - їх теж купують частіше, однак різниця із типовим попитом незначна. Йдеться про газові балончики, пневматичні пістолети та револьвер Флобера.

Також доволі популярним у Рівному є магазин зброї "Сікурс" на вулиці Курчатова. Однак, він тимчасово не працює.

Щодо загальної ситуації по всій території України, то значного зростання попиту на зброю не спостерігається. Про це повідомили у Національній поліції України.

«У лютому 2021 року уповноважені підрозділи видали майже 10 тисяч дозволів на придбання різних видів зброї. А за аналогічний період цього року – більше 10 тисяч 300 таких дозволів», – повідомив заступник глави Нацполіції Олександр Фацевич.

До слова, за півтора місяці 2022 року правоохоронці Рівненської області видали 216 дозволів на право придбання, носіння та зберігання мисливської вогнепальної зброї. Про це повідомляє Суспільне

Для порівняння,  у 2020 році, видали 3 126 дозволів на придбання, носіння та зберігання мисливської вогнепальної зброї. У 2021 році це було 2 734 дозволи. А з початку 2022 року - 216 дозволів.

Фото - Суспільне

Для одержання в органах поліції дозволу на придбання мисливської вогнепальної нарізної, гладкоствольної зброї, пневматичної зброї, холодної та охолощеної зброї потрібно подати такі документи:

  • заяву щодо видачі дозволу на придбання зброї на ім'я керівника органу поліції за місцем проживання заявника;
  • заповнену картку-заяву;
  • медичну довідку (окрім охолощеної зброї);
  • довідку про вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів, правил поводження з ними та їх застосування (крім охолощеної зброї);
  • платіжний документ (платіжне доручення, квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв'язку або коду проведеної операції про внесення коштів за надання відповідної платної послуги;
  • копії першої та другої та 11 сторінок паспорта громадянина України (для осіб, яким видано паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм, копію паспорта та витягу з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання).

Якщо фактичне проживання громадянина інше, ніж зазначене в паспорті, потрібно надати документ, що підтверджує фактичне місце проживання.

Читайте також