Без гігієни, з обрізаним волоссям та по десятеро у камері: як рф утримує жінок у полоні

Полонених українських жінок тримають у полоні на рівні із чоловіками - у тісних камерах та без засобів гігієни. Декому не дозволяють розчісувати волосся та обрізають його. 

Через що довелося пройти українським жінкам у російському полоні розповіли на брифінгу представники ГО «Медійна Ініціатива за права людини», повідомляє Укрінформ. 

За інформацією правозахисників, після «арешту» жінок утримують у підвалах і колоніях. Декого вивозять до росії.

Журналістка ГО «МІПЛ» Марія Климик розповіла про аналіз свідчень жінок, які перебували у російському полоні. Встановлено кілька ключових ознак, за якими росіяни незаконно затримували їх.

«Я спілкувалася з жінками з різних регіонів – як цивільними, так і військовими. Умови затримання завжди були однакові, особливо якщо це стосувалося цивільних. Тобто вони або брали участь у мітингах, або були у списках, бо були дружинами військових, поліцейських, журналістами або взагалі мали якийсь вплив на суспільство», - повідомила вона.

«Умови утримання були частіше за все однакові – їм не давали якихось засобів гігієни, спеціального ставлення не було. Іноді десять жінок утримували у камерах, розрахованих на двох-трьох осіб. Як утримували чоловіків, так утримували і жінок – хіба що не застосовували фізичне насилля. Після привезення на місце, а особливо до російської федерації, їх голили налисо, іншим не дозволяли вмитися, розчесати або зв’язати волосся. Не надавалася медична допомога. Тобто до них взагалі не ставилися, як до жінок-полонених, як це прописано у Женевських конвенціях», - розповіла Климик.

Правозахисники стверджують: наразі важко сказати, скільки точно жінок перебуває в полоні у російській федерації. Бо не всі родичі повідомляють про затримання. За весь час офіційних обмінів буль звільнено 39 жінок - як цивільних, так і військовослужбовиць.

 

Читайте також