Активність на дорогах постійно збільшується, і безпека водіїв часто залежить від правильного освітлення. До фар багато вимог: вони мають бути яскравими, із широким кутом захоплення та не сліпити зустрічних водіїв. І всім цим параметрам відповідають біксенонові моделі.
Що таке біксенонові лінзи
Перевагою ксенону стала стабільність температури, адже для роботи лампи не залучається процес розжарювання. Він працює на базі блоку розпалювання, який і формує дуги. Також водії оцінили приємний спектр світла та довговічність обладнання.
З часом з’явилися біксенонові лінзи, які стали новим кроком на шляху до бездоганної зручності обслуговування автомобіля. Звичайний ксенон міг забезпечити лише ближнє світло, а для дальнього встановлювали додаткову галогенову лампочку. Тепер потрібна одна лампа, яка може працювати в обох режимах. Для зміни потрібно лише натиснути на перемикач, електромагніт перемістить колбу, і світло падатиме на відбивач під іншим кутом.
Переваги та недоліки біксенону
Головною перевагою біксенону стало рівномірне освітлення значної ділянки дороги, включно з узбіччям. Межа плями світла чітка, без втрати інтенсивності по краях. Це допомагає краще орієнтуватися вночі та за несприятливих погодних умов. До переліку інших плюсів також належать:
- Температура кольору в синьому або білому спектрі, комфортному для людських очей.
- Інтенсивне світло, яке при цьому не сліпить водіїв, проте потрібне професійне налаштування.
- Пляма світла залежно від налаштувань може сягати 60 м вперед на ближньому та 200 м на дальньому.
- Споживання електроенергії значно скорочується, що допомагає економити заряд акумулятора та його робочий ресурс.
- Строк експлуатації в середньому в 3–5 разів довший, ніж у галогенок та світлодіодів.
Недоліком можна вважати саму конструкцію лампи та принцип її роботи. Вона може працювати лише в спеціально обладнаній фарі, звичайна конструкція їй не підходить. Щоб встановити такий пристрій на звичайну машину, потрібно повне переобладнання зі значними витратами. Багато водіїв йде на цей крок, адже подальша економія та зручність переважують одноразову витрату.
Також потрібно уважно поставитися до налаштування, особливо якщо така система не передбачена в заводській комплектації. Кут падіння променя світла на відбивач необхідно точно відрегулювати, щоб отримати максимальну ефективність освітлення. Доведеться замінити рифлені фрагменти, якщо вони були в конструкції. І особливо уважно потрібно поставитися до ближнього світла, щоб воно не сліпило водіїв.