Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Білоруси на навчаннях планують відпрацьовувати "звільнення" Рівненщини та сусідніх областей

Ілюстративне фото

У Білорусі в рамках військових навчань планують відпрацьовувати "звільнення" територій. Зокрема, може йтися про прикордонні області України - Волинь, Рівненщину та Житомирщину.

Про це повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов під час сьогоднішнього брифінгу.

У навчаннях візьмуть участь російські військові і бійці країн ОДКБ. Там також буде задіяний підрозділ західного оперативного командування БілорусіДата командно-штабного навчання – 8-14 вересня.

"Основна увага, ймовірно, буде приділятися питанням ведення маневреної оборони з подальшим переходом в контрнаступ зі звільненням території, тимчасово захопленої противником. Особливостями даного навчання є наступне: вперше відпрацьовується питання звільнення тимчасово окупованих територій, проведення контрнаступу і вихід на державний кордон", – пояснив представник Генштабу ЗСУ.

Він уточнив, що за задумом командно-штабного навчання, передбачається звільнення частини втраченої території умовної держави. 

"Не виключається, що під так званою втраченою територією маються на увазі прикордонні райони Волинської, Рівненської та Житомирської областей", – сказав  Громов.

Він додав, що такі плани відповідають концепції спільних дій так званої Союзної держави (Росія і Білорусь) на українському напрямку. Водночас ЗСУ готові до будь-яких варіантів розвитку подій.

Представник Генштабу також наголосив, що ймовірність наступу з території Білорусі залишається низькою.

Читати також