Більше 30 свідків, обшуки та експертизи: відомі деталі розслідування побиття жінки на Білому озері

У провадженні за фактом побиття жінки на Рівненщині буде призначена комісійна судово-медична експертиза.

Повідомляють у Нацполіції України.

Для об’єктивного встановлення всіх обставин смерті жінки та притягнення винних осіб до відповідальності матеріали кримінального провадження передані до Головного слідчого управління. На цей час проведено ряд оперативних заходів і слідчих дій, зокрема допити, слідчі експерименти та обшуки. Тривають експертні дослідження.

Нагадаємо, 18 червня 2022 року на території бази відпочинку у Вараському районі Рівненської області під час конфлікту 34-річний житель Вараша наніс тілесні ушкодження двом жінкам – матері і доньці. Наступного дня через погіршення стану здоров’я старшу жінку, 64-річну жительку Вараша, госпіталізували в травматологічне відділення Вараської багатопрофільної лікарні, де 22 червня вона померла. У злочині підозрюють сина очільника Рівненської АЕС Павла Павлишина.

За цим фактом слідчі розпочали кримінальне провадження за ч. 1 ст. 125 (Умисне легке тілесне ушкодження), ч. 2 ст. 121 (Умисне тяжке тілесне ушкодження), ч. 1 ст. 115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України. Для проведення об’єктивного розслідування та притягнення винних до відповідальності, 30 червня Офісом Генерального прокурора України визначено підслідність у кримінальному провадженні за Головним слідчим управлінням Національної поліції України.

Аби встановити обставини заподіяння потерпілим тілесних ушкоджень та смерті жінки, проведено ряд слідчих дій. На цей час опитано понад 30 свідків, у тому числі 10 медпрацівників, проведено чотири огляди місць події, зокрема приміщення, біля якого сталося побиття, та медзакладу, де лікувалися постраждалі жінки. Також проведено сім слідчих експериментів із потерпілою, основними свідками та очевидцями побиття.

З метою проведення судової експертизи щодо своєчасного та правильного лікування 64-річної потерпілої у Вараській багатопрофільній лікарні вилучено графіки чергувань лікарів, їх посадові інструкції, протоколи надання медичної допомоги тощо. Також правоохоронці провели шість обшуків за місцями проживання фігуранта і на базі відпочинку, де відбулися вказані події.

Після завершення Рівненським обласним бюро СМЕ судово-медичної експертизи для встановлення механізму заподіяння 64-річній жінці тілесних ушкоджень, а також перевірки належного виконання лікарями професійних обов’язків при її лікуванні буде призначено комісійну судово-медичну експертизу, проведення якої будуть здійснювати співробітники Головного бюро судово-медичної експертизи.

Читайте також