Борщ з вишнями та історичний млин: громада на Рівненщині презентує культурну спадщину

Гощанська громада презентує свою нематеріальну культурну спадщину в проєкті «Рівненщина на смак».

"Наша громада стала частиною культурної ініціативи «Рівненщина на смак», представляючи унікальну гастрономічну і культурну спадщину для представників управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації", - пишуть у Гощанській селищній раді.

Метою цього проєкту є збереження та популяризація самобутніх традицій, ремесел та обрядів, що роблять громади Рівненщини впізнаваними у культурному розмаїтті регіону.

У межах експозиції «Від автентики до сьогодення» працівники КЗ "Центр культурних послуг" Гощанської селищної ради поділилася своїми скарбами: старовинною вишивкою, прекрасними хустками, вишитими іграшками, рушниками та іконами. Не оминули увагою і ляльки-мотанки – автентичний символ української культури, який втілює зв’язок поколінь.

Серед туристичних родзинок були представлені визначні пам'ятки Гощанської громади:

  • Костел Святої Трійці і Святого Архангела Михаїла у с. Тучин,
  • Вітряний млин кінця XVIII – початку XIX століття у с. Красносілля,
  • Музей під відкритим небом у с. Липки (хата-садиба XVIII-XIX століть),
  • Мурована каплиця Задемських у с. Симонів.

"Для поціновувачів традиційної кухні громада представила улюблені страви Гощанщини: червоний борщ з вишнями, присканці та бульбаники з грибною подливою – неповторні на смак кулінарні перлини нашої спадщини", - додають у громаді.

У рамках заходу також відбулася атестація аматорських колективів, серед яких ансамбль народної пісні «Явір і Яворина», народний аматорський театр КЗ «Центр культурних послуг» та хор «Барви».

Читайте також