Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Браконьєрство на Рівненщині: чи змінилась ситуація в умовах воєнного стану

На Рівненщині щорічно фіксують щонайменше два випадки, коли браконьєри вбивають тварин, занесених до Червоної книги, а вбивства інших тварин - таких випадків в десятеро більше. 

Про ситуацію із браконьєрством в області розповідає Суспільне із посиланням на заступника начальника обласного управління лісомисливського господарства Віктора Романюка  в етері Українського радіо Рівне.

“Тварина з Червоної книги — це автоматично кримінальна відповідальність. Воєнний стан — це обтяжуюча обставина, полювання в такий час заборонене у повному розумінні цього слова”, — каже Віктор Романюк.

Крім червонокнижних, вбивають і інших тварин. За даними посадовця, нещодавно у колишньому Березнівському районі двоє браконьєрів добули козу. Їх також викрили, за такі дії загрожує 32 тисячі гривень штрафу як компенсація збитків та іще 1200 гривень штрафу як такого.

За словами Віктора Романюка, під час воєнного стану браконьєри все ж стали менш активними.

“В загальному в нас по області з початку року є 39 випадків, 17 виявлено лісовою охороною, і 16 Мінекологією. Шість справ передано до суду, накладено 14,5 тисяч гривень штрафу, із них сплачено 13 тисяч. Для користувачів відшкодовано 75,5 тисяч із 85,5”, — сказав представник РОУЛМГ.

Щороку в області фіксують щонайменше два випадки, коли браконьєри вбивають тварин, занесених до Червоної книги. До прикладу, лося в регіоні є приблизно 1255 голів. Це спеціаліст називає “досить високою щільністю”.

Наразі збільшується популяція козуль та червонокнижних рисей — останніх, за оцінкою лісомисливського господарства, є від 15 до 30 голів.

“Цією справою займаються науковці, півтора року тому була нарада, то йшлось, що північний вид з Прибалтики та Білорусі з’єднався із південним — Карпатським та Румунським. І в нас такий створюється підвид, вже народжуються по 2-3 кошеняти, є вже дорослі самки й самці”, — розповів Віктор Романюк.

Читати також