Кашель, застуда та погане самопочуття можуть зіпсувати навіть найбажаніші плани. Тривале прогресування хвороби призводить до виснаження організму та посилення симптомів. Тож не варто зволікати і при перших проявах захворювання проконсультуватись із медиком і розпочати лікування.
При сухому непродуктивному кашлі найкраще застосовувати препарат “Бронхолітин”. Це комбінований протикашльовий, спазмолітичний і бронхолітичний засіб. До його складу входять дві групи діючих речовин: глауцин гідробромід і ефедрину гідрохлорид. Його виготовляє фармацевтична компанія “Саформа”. Придбати препарат можна у багатьох аптеках міста, а перевірити, яка ціна Бронхолітин в Рівному легко через сайт ZDOROVI.UA.
Показання до застосування “Бронхолітину” та принцип дії засобу
Кашель це один зі способів, яким організм самолікується. Після потрапляння у слизову оболонку носа вірус переходить на стінки гортані, а тоді вже у легені. Відтак організм починає боротись із чужорідним тілом у середині і провокує кашель, який може бути сухим або мокрим. Все залежить від наявності виділень
Якщо вологий кашель виштовхує мокротиння, то сухий кашель — ні і це не сприяє швидкому одужанню. Саме тому при сухому кашлі людина відчуває печіння у задній частині горла та біль у легенях. Зверніть увагу: якщо сухий кашель триває понад тиждень, варто звернутись для консультації до терапевта або пульмонолога.
Найчастіше “Бронхолітин” застосовують при таких хворобах, як:
-
коклюш;
-
пневмонія;
-
алергічна реакція на подразники;
-
застуда;
-
бронхіальна астма;
-
хронічний і гострий бронхіт;
-
трахеобронхіт;
-
бронхоектатична хвороба.
Цей засіб від кашлю випускають у двох формах: у вигляді сиропу у флаконі 125 г та у таблетованому вигляді 40 мг №20.
Глауцину гідробромід, який є у складі препарату, пригнічує кашльовий центр, при цьому не впливає на процес дихання. А Ефедрину гідрохлорид усуває набряк слизової оболонки і покращує процес дихання.
“Бронхолітин” здатен за кілька днів полегшити дискомфорт при захворюванні верхніх дихальних шляхів, зняти відчуття сухості та подразнення у горлі. Особливо часто такі симптоми проявляються взимку або у перехідний період — зима-весна та осінь-зима. Через можливі переохолодження імунна система людини ослаблюється і вірусам та бактеріям значно простіше потрапити в організм, який не може сам усунути “непроханих гостей”.
Якщо не лікувати сухий кашель, він може спричинити такі захворювання, як пневмонія, бронхіальна астма, коклюш тощо.
Застосування препарату та можливі побічні дії
“Бронхолітин” у вигляді сиропу рекомендують приймати внутрішньо після їди 3-4 рази на добу. А таблетки від кашлю — дорослі повинні приймати по 1 таб. 2-3 рази на добу. Засіб почне діяти через півтори години після прийому — саме тоді у плазмі крові спостерігається максимальна концентрація діючих речовин.
При передозуванні препаратом можуть виникнути певні побічні дії, як-от головний біль, запаморочення, сонливість, зниження артеріального тиску, шкірні висипи, відчуття свербежу, нудота, блювота, ішемія міокарда та ін.
Препарат стимулює центральну нервову систему, тож його не рекомендовано приймати після 16-ї години, аби не було порушення сну.
Препарат “Бронхолітин” протипоказаний для застосування при:
-
ішемічній хворобі серця;
-
підвищеній чутливості до діючих речовин;
-
безсонні;
-
закритокутовій глаукомі;
-
гострому інфаркті міокарда та ін.
Важливо пам'ятати про те, що приміщення, де перебуває людина із кашлем, потрібно часто провітрювати, аби повітря було чистим і свіжим. За наявності зволожувача — обов'язково вмикати прилад і найголовніше — бережіть своє здоров'я.