Рівне Медіа

Б`ють на жалість: у Рівному розповіли про найпоширеніші схеми шахраїв

Фото - ілюстративне / відкриті джерела

У Рівному та області почастішали випадки телефонного та інтернет-шахрайства, коли злочинці входять в довіру до громадян та заволодівають їхніми коштами. Про найпоширеніші схеми шахраїв розповів заступник начальника Рівненського відділу поліції Іван Теліга.

Найчастіше в зону ризику потрапляють люди похилого віку, які в надії допомогти своїм родичам, готові віддавати злочинцям тисячі гривень.

– 93 тисячі гривень та 780 доларів було ошукано в однієї особи в зв’язку з тим, що донька потрапила в ДТП. Шахрай представився слідчим і для того, щоб вирішити питання, сказав заплатити гроші. Вони відразу розпитали, увійшли в довіру, назвали ім’я дитини, уточнили адресу проживання. Прийшли до цієї людини о другій ночі, коли всі сонні, представились працівником поліції, – розповів Іван Теліга.

На думку психолога Галини Хилюк, у подібних випадках у багатьох людей відключається критичне мислення. Жінка радить одразу телефонувати рідним та перевіряти інформацію, але часто люди про це забувають.

– Ми включаємо жалість - і критичне мислення одразу відключається. Бо коли в нас є трохи сумніву, ми починаємо перевіряти, телефонувати рідним. В такому випадку треба покласти трубку, перевірити, а тоді вже робити висновки. Цей момент дає людині можливість прийти до тями. Тут важливо засумніватися, – каже Галина Хилюк.

Детальніше про поради, як уберегтися від шахраїв, читайте на нашому сайті згодом.

Читати також