Через потепління на Рівненщині прокинулися іксодові кліщі (ВІДЕО)

Потепління, яке тішить людей посеред зими, спонукало прокинутися від сну іксодових кліщів.

Під час проведення запланованого моніторингу фахівці Рівненського обласного центру контролю та профілактики хаороб виявили цих паразитів. Не зважаючи на те, що поводились вони доволі неактивно, а у разі потрапляння на теплу хребетну тварину, зокрема, й людину, вони доволі швидко відновлять свою жвавість і зажадають крові. 

Для того, щоб такої прикрості не сталось, про кліщів слід пам’ятати завжди, коли стовпчик термометра перевищить  0°C, особливо якщо ви запланували прогулянку у лісочок, чи вийшли на моціон у приміські поля, наприклад з песиком. До речі, саме про акарицидний захист домашніх улюбленців у таку пору слід не забувати, адже якщо ми оберемо почасти облаштовані стежинки, то ваша тваринка доволі швидко обстежить найзаросліші локації, а саме такі чагарники й сухий травостій є місцями максимального кліщового навантаження.  

Окрім того, що присмоктування кліща є дуже небезпечним для здоров’я та життя наших чотирилапих друзів, вони здатні транспортувати грізного кровососа в домівку, де він швидко оклигає та у теплі продовжить полювання на людину й за умови, що воно буде вдалим, щиро поділиться своїм вірусним та бактеріальним арсеналом. 

На Рівненщині за 2024 рік в області зареєстровано 162 випадки хвороби Лайма, приріст лабораторно підтверджених хворих становив 15,7% порівняно з попереднім роком, кожне присмоктування кліща до людини є потенційним ризиком. 

Слід пам’ятати, що у виникненні Лайм-бореліозу дуже важливе значення має стан нашої імунної системи та час присмоктування кліща до людини, саме тому, якщо така неприємність сталась, потрібно звернутись у медичний заклад та якнайшвидше його видалити, обов’язковою є й консультація з лікарем-інфекціоністом щодо необхідності антибіотикопрофілактики, спостереження за станом здоров’я пацієнта надалі, а також отримання рекомендацій із запобігання таким небезпечним хворобам, як кліщовий енцефаліт, геморагічні лихоманки тощо.

 

Читайте також