Чи є користь в консервації на зиму: чесну відповідь дали дієтологи

Ікра заморська

Кабачкова або баклажанна ікра — чудовий спосіб насититися без зайвих калорій. Велика кількість клітковини створює відчуття ситості, надовго заповнюючи шлунок. До того ж, завдяки великій кількості харчових волокон ікра знижує рівень шкідливого холестерину в крові, інформує Ukr.Media.

А ось вітамінів у таких закусках небагато. Перед тим як відправити овочі в банку, їх відварюють або обсмажують, а потім протирають до пюре. Зрозуміло, такий далеко не щадний спосіб обробки руйнує більшу частину вітамінів. Однак дещо таки зберігається. Наприклад, корисному для нервової системи магнію, необхідному для гарного кольору обличчя залізу і важливому для красивої шкіри цинку обсмажування та відварювання ніщо!

Порада. Попри те, що і кабачкову, і баклажанну ікру можна їсти тим, хто худне, у ваших силах ще більше скоротити кількість калорій. Просто вибирайте ікру, зроблену з відварених, а не обсмажених овочів. Дізнатися її можна по світлішому відтінку в порівнянні зі смаженою закускою.

Обережно! Велика кількість клітковини робить баклажанну ікру досить важкою їжею і може спричинити здуття живота та інші проблеми із травленням. Кабачкова ікра в цьому відношенні безпечніша, але і вона здатна стати причиною конфузу. У кабачках містяться речовини, що посилюють перистальтику кишечника, тому в деяких людей вона викликає діарею. Натомість тим, хто схильний до запору, кращої страви не знайти!

Круті перці

Лечо допоможе забезпечити організм бета-каротином, якого чимало у болгарському перці, томатах та морквині. А рослинна олія, в якій консервують овочі, наситить організм вітаміном Е — головним союзником у боротьбі з раннім старінням.

Порада. Лечо — прекрасний гарнір до м'яса, сосисок та ковбасок. У компанії з цією закускою жирні страви перетравлюються легше!

Обережно! Не купуйте банки, в яких шкірка перцю відокремилася від м'якоті. Це свідчить про невисоку якість сировини.

Сто одежок

Квашена капуста — вітамінна зимова закуска. За кількістю вітаміну С капуста перевершує навіть лимони! Причому при квашенні аскорбінка повністю зберігається, тоді як у свіжій капусті вміст вітамінів знижується з кожним днем зберігання.

Порада. Капустяний розсіл — чудовий профілактичний засіб при гастритах зі зниженою кислотністю та гарний помічник для тих, хто хоче розлучитися із зайвими кілограмами. Річ у тім, що капустяний розсіл містить речовини, які перешкоджають перетворенню цукру та інших вуглеводів на жир.

Обережно! Сердечникам і гіпертонікам краще не зловживати квашеною капустою, як і іншими консервами. Річ у тім, що в цих закусках міститься надто багато солі, яку лікарі радять обмежувати.

Як огірок

Солоні огірки та мариновані помідори — мабуть, найчастіші гості на наших столах. Як і баклажанова ікра, огірочки не можуть похвалитися великою кількістю вітамінів. Натомість це чудовий засіб для підвищення апетиту та покращення травлення.

У консервованих помідорах вітамінів багато. Під кришкою банки знайдуться бета-каротин, вітаміни групи В та аскорбінка. Але найцінніша в помідорах — речовина під назвою лікопен. Цей сильний антиоксидант бореться із передчасним старінням, сприяє профілактиці вікових захворювань. Причому в деяких консервах лікопена навіть більша, ніж у свіжих томатах. Річ у тім, що у процесі кулінарної обробки кількість цього елемента збільшується! Тому найкориснішими по праву вважаються помідори, консервовані у власному соку.

Порада. Обираючи огірки, зверніть увагу на їх розмір. Чим менше огірочок, тим більше шансів на те, що він виявиться хрустким.

Обережно! Мариновані огірки і помідори протипоказані людям, які страждають на гастрит і виразкову хворобу. Велика кількість оцту та спецій у цій закусці може призвести до загострення захворювання.