Чи можна здавати кров після перенесеного COVID-19 - пояснення МОЗ

Під час війни багато поранених українських захисників потребують переливання крові - донорство може врятувати їхєн життя. 

Проте існують тимчасові чи абсолютні протипокази, при яких людина не може здавати крові. 

У МОЗ пояснили, чи можна здавати крові після перенесененого COVID-19 та скільки часу має минути піісля одужання. 

Як зазначать у міністерстві, людина, яка перенесла коронавірусну хворобу, може здавати кров через 28 днів після повного одужання.

- Такі обмеження пов’язані передусім зі станом здоров’я самого донора, який повинен відновитися після хвороби. Адже цей вірус через кров не передається.

Серед основних способів його передачі — контактний, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети, що контаміновані (забруднені) виділеннями із дихальних шляхів хворого чи інфікованого, та краплинний, коли вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання.

Вакцинація проти коронавірусу також не є протипоказанням до донорства крові, оскільки для вакцинації проти COVID-19 не використовуються так звані живі вакцини, які містять ослаблений живий мікроорганізм. 

Якщо наступного дня після щеплення людина почувається здоровою і це підтверджує огляд лікаря перед донацією — можна здавати кров.

Щодо інших щеплень, наприклад, для профілактики туберкульозу (БЦЖ), кору, паротиту та краснухи (КПК), які проводять живими вакцинами, то після них кров можна здавати через чотири тижні.

Читайте також