Рівне Медіа

Чоловік, який злетів із мосту машиною, внаслідок чого загинули двоє людей на Рівненщині, просив суд зменшити йому строк ув’язнення

В апеляційній скарзі захисника обвинуваченого Сергія К., якого Сарненський районний суд визнав винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 286 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинили загибель кількох людей), та призначив покарання — 8 років позбавлення волі, йшлося про зміну вироку місцевого суду та призначення його підзахисному 5 років позбавлення волі, повідомили в пресслужбі Рівненського апеляційного суду. 

Трагічний випадок стався торік 25 листопада близько 12-30 між селами Хочин та Висоцьк Дубровицького району. 42-річний Сергій К., мешканець Дубровицького району, після вживання спиртних напоїв сів за кермо автомобіля «Fiat Temрra» та разом з товаришами, 49-річним Ярославом К. та 51-річним Миколою С., вирушив з Хочина до Висоцька. На мості через річку Горинь водій не впорався з керуванням та виїхав за межі конструкції. Транспортний засіб впав у річку. Водієві вдалося врятуватися, його друзі — потонули.

29 липня 2019 року в Сарненському районному суді було проголошено вирок у цьому кримінальному провадженні. Суд визнав чоловіка винуватим за ч.3 ст. 286 Кримінального кодексу України та призначив покарання — 8 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 3 роки. Родичі покійних у місцевому суді, а пізніше — в суді апеляційної інстанції, просили застосувати до обвинуваченого найсуворіше покарання, передбачене санкцією згаданої статті, — 10 років позбавлення волі.

Судове рішення місцевого суду в апеляційному порядку оскаржив захисник обвинуваченого та просив змінити вирок у частині призначеного покарання, зменшивши строк ув’язнення з 8 до 5 років. Переконував колегію суддів, що суд першої інстанції при призначенні покарання з пом’якшуючих обставин врахував тільки щире каяття обвинуваченого та не взяв до уваги спробу відшкодувати потерпілим, які цивільного позову не заявляли, завдану моральну шкоду, наявність двох малолітніх дітей та збіг обставин, що призвели до трагічного випадку.

Рівненський апеляційний суд вирок Сарненського районного суду залишив без змін, апеляційну скаргу захисника обвинуваченого — без задоволення. Ухвалюючи таке рішення, суд не тільки погодився з висновком суду першої інстанції про доведеність вини Сергія К. у вчиненні тяжкого злочину, а й взяв до уваги ті обставини, що обвинувачений сів за кермо в стані алкогольного сп’яніння, а про те, що в потонулому транспортному засобі перебувала людина, стало відомо лиш коли виймали автомобіль, оскільки Сергій К. залишив місце події, а на запитання рибалок, які стали очевидцями події, чи є в машині пасажири (одному з них хоча й вдалося вибратися на берег, але не врятуватися від смерті), відповів, що немає.

На думку колегії суддів, саме таке покарання, призначене судом першої інстанції, у виді позбавлення волі із застосуванням додаткового покарання, буде необхідним і достатнім для виправлення  обвинуваченого та попередження нових злочинів.

Читати також