Чому не потрібно викидати яблучну шкірку: ідеї, як її розумно використовувати

Якщо ви любите їсти яблука, попередньо зрізуючи з них шкірку, не викидайте в сміття очищення. Це цінна сировина, а не даремні харчові відходи. Вони застосовні в побуті, кулінарії і квітникарстві. Як поводитися з яблучною шкіркою, ми розповімо вам у нашій статті, інформує Ukr.Media.

Чистка кухонного начиння

Після того, як поласуєте соковитими і смачними яблуками, зрізану з них шкірку використовуйте для позбавлення від накипу в чайнику.

Для цього очищення з 2-3 плодів відправте всередину чайника. Додайте туди ж воду (500 мл). Поставте чайник на вогонь, доведіть його вміст до кипіння. Дайте йому побурлити під закритою кришкою протягом декількох хвилин.

Потім чайник зніміть з вогню і залиште на 3-4 години при кімнатній температурі.

Кислота, що міститься в шкірці, за цей час розчинить накип, і він легко відійде від стінок посудини. Вам залишиться лише помити чайник чистою водою.

Знадобляться очищення і для усунення забруднень з алюмінієвого посуду. Дійте так само, як і з чайником. Прокип'ятіть шкірку з додаванням води в каструльці, зробленої з алюмінію, 15-20 хвилин. А потім протріть проблемні місця губкою.

Використовуйте шкірку для чищення обробної дошки. Вона не тільки прибере забруднення, але і неприємний запах. Просто подрібніть очищення в кашку за допомогою блендера. Розподіліть отриману масу на дошці (дерев'яній або пластиковій) і залиште її попрацювати протягом чверті години. Потім кашку приберіть, а дошку помийте в проточній воді.

Застосування в кулінарії

З очищення можна приготувати натуральний яблучний оцет не гірше того, який продається в магазині.

Для цього вам буде потрібно запастися такими інгредієнтами:

  • шкіркою 6 плодів;
  • цукровим піском — 2,5 ст. л.;
  • кип'яченою водою — 2 склянки.

Складіть зрізану з яблук шкірочку в баночку (обсяг — 1 л). Всипте туди ж цукор. Наповніть ємність з очищеннями водою. Перемішайте вміст банки, а на її горлечко надіньте гумову рукавичку.

Через 14 днів вміст ємності відфільтруйте і відправте настоюватися в темне місце ще на 14 діб.

Яблучну шкірку можна додавати в тісто на печиво, булочки, кекси або бісквіт. Для цього просто наріжте її соломкою і змішайте з невеликою кількістю кориці. Випічка з такою добавкою вийде дуже смачною і ароматною.

А ще яблучні очищення застосовні при заварюванні чаю. Просто додайте невелику їх кількість до заварки, залийте суміш закипілою водою. Дайте їй настоятися кілька хвилин — і вуаля, ароматний смачний чай готовий!

Квітникарство

З яблучного лушпиння можна приготувати підгодівлю для горшкових рослин.

Для цього залийте шкірку 1 плоду кип'яченою водою (бажано щоб вона була тепла). Настоюйте її 2 доби, час від часу помішуючи. Потім процідіть і отриманою рідиною поливайте домашні квіти. Досить буде так робити 1 раз на тиждень.