Чому сьогодні не варто ходити на ринок?

фото ілюстративне

Іменини сьогодні святкують: Остап, Прохор, Никанор, Серафим і Ірина.

10 серпня вшановується пам'ять учнів Ісуса Христа - семи апостолів, обраних з 70 учнів. 12 головних апостолів покликали всіх своїх учнів і сказали їм вибрати сім осіб, які могли б займатися побутовими питаннями братства, піклуватися про створення затишку, роздавати милостиню жебракам. Були обрані Стефан, Никанор, Филип, Прохор, Тимон, Пармен і Микола. У честь Прохора і Пармена встановлено свято 10 серпня. Відомо, що Прохор став супутником Петра і вже значно пізніше зайняв пост єпископа Нікомедії. Загинув мученицькою смертю, постраждавши за віру під час гонінь, організованих в Антіохії. Пармен ж з особливою ретельністю виконував всі доручення апостолів, але помер ще до того моменту, як учні покинули Єрусалим. Однак існує й інша легенда, згідно з якою Пармен проповідував у Македонії і помер мученицькою смертю під час гонінь, організованих імператором Траяном.

10 серпня день прийнято було вшановувати ковалів, оскільки саме з їхньою допомогою селяни справлялися з польовими роботами - вони не могли б цього зробити без відповідного інвентарю. Також ковалям в давнину приписували магічні здібності, адже вони могли "приборкувати вогонь". Ковалів вважали навіть чаклунами, і зазвичай вони будували свої хати на краю села. Хоча цьому є й цілком раціональне пояснення - треба було убезпечити хати від пожежі.

Вважалося, що торгові справи 10 серпня будуть йти з рук геть погано. Тому 10 серпня зазвичай не влаштовували жодних ярмарків, не вирушали на ринок. Говорили, що все, що в цей день вдасться виручити,за прикметами, або зламається, або загубиться. Предки вважали, що день невдалий для будь-яких обмінів - все або пропаде, або довго не прослужить.

Народні прикмети цього дня:

На Прохора та на Пармена не затівати ніякої міни.

З сьогоднішнього дня садівники-городники викопують бульби ранніх квітів.

Під час сходу сонця стоїть задуха - до негоди.

Горобці веселі, рухливі, забіякуваті - до гарної погоди.

Якщо навколо мурашника багато мурах - до гарної погоди.

Якщо роси немає - буде дощ або погана погода.

Якщо закрилися квіти конюшини, то скоро піде дощ.

Історичні події цього дня:

1512 — морська битва при Санкт-Матьє

1519 — Фернан Магеллан розпочав своє перше навколосвітнє плавання

1664 — Османська імперія та Священна Римська імперія склали Вашварський мир

1678 — Франція та Нідерланди підписали Німвегенські мирні договори

1821 — Міссурі став 24-м штатом США

1876 — у Канаді здійснили перший у світі міжнародний телефонний дзвінок.

1966 — у США зупинили випуск банкноти 2 долари.

2012 — набув чинності Закон про мови Колесніченка-Ківалова, що значною частиною українського суспільства розцінюється як антиукраїнський.

2016 — ФСБ Росії заявила про затримання «групи громадян України», які нібито готували теракти в окупованому Криму, об'єктами яких були критично важливі елементи інфраструктури і життєзабезпечення півострова, а також про загибель одного співробітника ФСБ під час перестрілки. Володимир Путін заявив, що Україна переходить до терору. Петро Порошенко відкинув усі звинувачення, заявивши, що «ці фантазії — лише привід для чергових військових погроз на адресу України». Наступного для, 11 серпня, Рада Безпеки ООН (за винятком Росії) підтримала Україну. Президент США Обама не прийняв російської версії подій і запропонував Путіну ліпше сконцентруватися на виконанні Росією мінських угод.

10 серпня народились:

1737 — Лосенко Антон Павлович, український живописець, педагог і культурний діяч, був одним із засновників так званої «історичної школи» в академічному малярстві Російської імперії.

1874 — Антанас Сметона, перший президент Литви (†1944).

1874 — Герберт Гувер, 31-й президент США (†1964).

1894 — Зощенко Михайло Михайлович, письменник (†1958).

1912 — Жоржі Амаду, бразильський письменник («Безкрайні землі», «Підпілля свободи», «Повернення блудної дочки») (†2001).

1924 — Жан-Франсуа Ліотар, французький філософ і теоретик літератури (†1998).

1929 — Олег Стриженов, кіноактор («Овід», «Сорок перший», «Третя молодість», «Юність Петра»).

1937 — Андрій Біба, український футболіст («Динамо» Київ), триразовий чемпіон СРСР.

1937 — Анатолій Собчак, мер Санкт-Петербурга (1991—1996, †2000).

1941 — Роман Лубківський, український письменник, державний і громадський діяч, дипломат (†2015).

1942 — Вадим Соснихін, український футболіст («Динамо» Київ), чотириразовий чемпіон СРСР (†2003).

1960 — Антоніо Бандерас, іспанський кіноактор («Відчайдушний», «Інтерв'ю з вампіром», «Ніколи не розмовляй з незнайомцями», «Кілери», «Евіта», «Маска Зорро», «Двоє — це занадто»).

Цього дня померли:

1525 — Давид Гірландайо, флорентійський художник епохи Відродження, мозаїст, брат знаменитого італійського художника доби Раннього Відродження Доменіко Гірландайо.

1907 — Марко Вовчок, українська письменниця, поетеса.

1915 — Генрі Мозлі, британський фізик, один з основоположників рентгенівської спектроскопії та ствердження концепції атомного номера у фізиці і хімії.

1923 — Хоакін Соролья і Бастіда, іспанський живописець.

1925 — Трінклер Микола Петрович, український хірург, вчений та педагог, професор Харківського медичного інституту.

1945 — Роберт Ґоддард, американський фізик і інженер, один з піонерів ракетної техніки

1993 — Володимир Веклич, український вчений, винахідник тролейбусного поїзда

Матеріал підготовлений РІВНЕМЕДІА з відкритих джерел