Рівне Медіа

Чому українці змушені купувати дорогу теплову електроенергію замість дешевої атомної?

Фото - відкриті джерела; ілюстративні фото

В Україні збираються скоротити обсяги закупівель ядерного палива, оскільки ніхто не планує виводити наші атомні електростанції на стандартні потужності, тобто відновлювати енергоблоки, заявив народний депутат Олександр Дубинський.

«Т.в.о. міністра енергетики Ольга Буславець, каже, що відключення декількох гігават потужності нашої атомки з дешевшої електроенергії — це тимчасово. Але це брехня. Насправді, ніхто не збирається повертати потужності на попередній рівень. Саме на цей момент потрібно було звернути увагу вчора, коли публікувався документ з пропозиціями Буславець щодо енергетики. Але всі звернули увагу тільки на її ідею майнити криптовалюти на дешевій енергії в Україні», — підкреслив він, передає dubinsky.pro.

Він переконаний, що переорієнтувати країну з дешевшої атомної електроенергії на дорожчу теплову хочуть на догоду одному окремо взятому олігарху. Власнику ДТЕК Рінату Ахметову. Різниця в собівартості енергії відчутна на кожному зроблений кіловаті: 56 копійок – атомна; 1,65 грн – теплова; 4,8 грн – «зелена» (екологічно чиста).

«Та що говорить наш новий міністр енергетики? «Мовляв, ми не можемо собі дозволити дешево виробляти надто багато дешевої атомної енергії. Давайте, ми будемо відключати споживачів від дешевої електроенергії, а щоб кудись подіти дешеві гігавати, ми відправимо їх на майнінг криптовалют». Щоб даремно не поділася. Якось так», — зауважив Дубинський. Він переконаний, що Ольга Буславець після таких пропозицій гідна тільки одного — швидкої відставки. Якщо прем'єр-міністр Денис Шмигаль не проведе її, то варто звільнятися і йому. Як повідомляв УНІАН, раніше експерти назвали відключення українських енергоблоків диверсією прем'єра і т.в.о. міністра енергетики, оскільки саме завдяки їхньому рішенню країна під час кризи втратила дешеву атомну електроенергію і змушена збільшувати споживання дорогої енергії сонячної та вугільної генерації Ріната Ахметова.

Читати також