Декілька цікавих фактів про алкоголь

Наближаються новорічні свята. Час гучних застіль, привітань і тостів. А які ж застілля і тости без келиха чогось приємно зігріваючого? А з келихом так гарно йдуть веселі дружні жарти та розмови про все на світі! Ця стаття містить декілька надзвичайно цікавих фактів про алкоголь, якими ви зможете блиснути в компанії! Хочете справити враження дотепного й цікавого співрозмовника? Тоді читайте далі!

  1. Що б там не казали прихильники тверезого способу життя, алкоголь супроводжує людство з найдавніших часів. Можна сказати, що всю свою історію людство пройшло з келихом у руці. Археологи знайшли залишки ферментованих напоїв на уламках глиняних посудин кам’яного віку. Ці спиртні напої нагадували те, що ми сьогодні називаємо брагою, і були не дуже міцними та, звісно, нефільтрованими. Але це вже було справжнє спиртне.

  2. Найстарішу пивоварню у світі виявили неподалік Хайфи, у місцях стародавніх поховань. Пінний напій виготовляли в печері, використовуючи зерна пшениці й ячменю. Ємності для бродіння зерна були вирізані прямо у кам’яній підлозі, а вік цієї пивоварні оцінюють у 13 тисяч років.

  3. Найдавніше вино, ймовірно, почали виготовляти в VII столітті до н.е. на Близькому Сході та в Китаї. У Піднебесній вино створювали з ягід, слив, меду та рису, а арабські винороби використовували для цього ячмінь і виноград.

  4. Давні греки вважали культ виноробства ознакою освіченого народу, на відміну від варварів. Хоча спиртні напої вживали майже щодня, пияцтво не заохочувалося. Зазвичай вино пили розбавленим, компенсуючи не надто високу якість питної води. 

  5. І у середньовіччі слабке пиво замінювало воду і мешканцям європейських міст, адже колодязі та річки часто були джерелами інфекцій. Фактично спиртне рятувало людство в ті часи, коли ще не знали про кип’ятіння, вугільні фільтри та антибіотики.

  6. Міцні спиртні напої, такі популярні сьогодні, з’явилися у середньовіччі. Першими їх почали виготовляти арабські алхіміки для медичних і косметичних потреб. Розчин спирту з водою (щось схоже на першу горілку) вважався ліками проти туги – тобто того, що ми зараз називаємо депресією. Деякі сучасні люди, напевно, могли б погодитися з цією ідеєю давніх алхіміків!

  7. До речі, про медицину. У період “сухого закону” в США легально придбати віскі можна було лише в аптеці за рецептом. Лікарі масово виписували рецепти на спиртне, виправдовуючи це різними діагнозами – від укусів змій до проблем із лактацією.

  8. Ще один суто медичний факт: розумне вживання алкоголю не руйнує клітини мозку, а навіть покращує їх функції. Результати досліджень свідчать про те, що помірно питущі люди рідше страждають від деменції, ніж абсолютні тверезники.

  9. Лікер Jeppson’s Malört офіційно визнаний напоєм із найгіршим смаком. Основний інгредієнт — полин. Його винахідник Карл Джепсон створив такий дивний рецепт через проблеми зі смаковими рецепторами, спричинені хронічним курінням. Дегустатори описують смак цього напою як “незабутній”, із відтінками паленої гуми, чорнила та деревної стружки. Спиртне від людини, яка не відчуває смаку – що за божевільна ідея!

  10. Повною протилежністю лікеру Джепсона можна вважати горілку Diva Premium Vodka від компанії Blackwood Distillers. Особливість горілки полягає у багатоступеневому очищенні: спочатку суміш спирту і води пропускають через березове вугілля, потім – через особливий фільтр, наповнений діамантами, смарагдами та рубінами. Напій продають у колекційних пляшках, всередині яких знаходиться скляна трубка, наповнена крихтою з дорогоцінного каміння. Мабуть, це не менше божевілля, але зате яке красиве!

Ось такі цікаві факти про алкоголь! Нехай ваші новорічні свята будуть яскравими, веселими та незабутніми!

Джерело - https://pshenichna-sleza.store 

Читайте також