Рівне Медіа

День міста на Рівненщині відзначатимуть на загальнодержавному рівні

920-річчя міста Дубна, що на Рівненщині, яке відзначатимуть 2 серпня 2020 року, святкуватимуть на загальнодержавному рівні. Відповідну постанову "Про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2020 році» прийняли у Верховній Раді України.

Постанова визначає перелік річниць найважливіших подій в суспільно-політичному житті України та ювілеїв видатних осіб, які у 2020 році повинні відзначатися на загальнодержавному рівні «з метою консолідації та розвитку історичної свідомості Українського народу, збереження національної пам'яті та належного відзначення і вшанування пам'ятних дат і ювілеїв».

Зокрема, з-поміж інших, наступного року на державному рівні відзначатимуть 920-річчя з часу першої писемної згадки про місто Дубно та 500 років з часу створення Нобельського Євангелія – найдавнішої рукописної книги Полісся. Загалом в переліку 10 визначних дат.

Також Постановою рекомендується Кабінету Міністрів України створити організаційний комітет з відзначення пам'ятних дат та ювілеїв у 2020 році та розробити і затвердити відповідні плани заходів. Профільним міністерствам (освіти і науки; культури, молоді та спорту; закордонних справ) рекомендовано проводити в навчальних закладах уроки, виховні години, засідання за круглим столом, конференції, інші тематичні заходи, приурочені до пам'ятних дат та ювілеїв; включити відповідні теми до переліку конкурсів МАН, а також до рефератів, курсових та дипломних робіт у навчальних закладах; забезпечити організацію у закладах культури тематичних виставок, експозицій, приурочених до пам’ятних дат та ювілеїв; опрацювати питання щодо завчасного включення найбільш визначних дат української історії до списку знаменних дат ЮНЕСКО. Також рекомендовано Держкомтелерадіо створювати тематичні теле- і радіопередачі та висвітлювати заходи із відзначення пам’ятних дат та ювілеїв. ПАТ “Укрпошта” запропоновано видати поштові конверти та поштові марки, а Національному банку України – виготовити ювілейні монети з нагоди пам’ятних дат та ювілеїв 2020 року.

Читати також