Сьогодні, 19 січня, у Рівному триває позачергова друга сесія Рівненської обласної ради 8-го скликання. Щойно депутати розглядали питання про звернення Рівненської обласної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо необхідності скасування рішення про необґрунтоване підвищення тарифів та збільшення видатків на субсидії.
Таке рішення звернутися до очільників держави обласні обранці Рівненщини вирішили через те, що з початку 2021 року тарифи практично вдвічі зросли - підвищено ціну на електроенергію та скасовано пільговий тариф, а також збільшилася ціна на газ та його доставку і тарифи на тепло. Все це призводить до підвищення цін на товари та послуги. Водночас при плануванні витрат Державного бюджету України на 2021 рік Кабінет Міністрів України скоротив видатки на виплату пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі, які є дієвим механізмом соціального захисту незаможних громадян.
На думку автора звернення, тиск на людей шляхом постійного підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги залишає їх за межею виживання, тому вони вважають, що в період пандемії влада навпаки повинна підтримати бізнес і людей, відновити економічну стабільність та встановити мораторій на підвищення будь-яких тарифів. Обранці переконані, що слід провести дієві реформи в енергетичній галузі, а не перекладати проблеми НАК «Нафтогаз України» на плечі громадян.
У тексті звернення вимагалося від керівництва держави скасувати рішення щодо необґрунтованого підвищення тарифів на основні енергоносії для населення, скасувати на законодавчому рівні плату за розподіл (транспортування) природного газу – як найбільш корумповану послугу в системі газопостачання, збільшити видатки на субсидії та забезпечити ухвалення відповідних змін до Державного бюджету України на 2021 рік вже на найближчому пленарному засіданні парламенту, збільшити видатки державного бюджету та залучати інвестиції з метою нарощування обсягів видобутку власного газу для потреб громадян, а також забезпечити функціонування на території країни незалежних інституцій для здійснення контролю щодо якості природного газу.
Проте за таке звернення проголосувало всього 32 депутати, тож це рішення більшість обласних обранців не підтримало.