Депутати Рівненської облради просять повернути у шкільну програму творчість Самчука

Рівненська облради звернулась до міністра освіти Сергія Шкарлета з проханням повернути у шкільну програму твори Уласа Самчука. 

Про це повідомляє пресслужба облради. 

Депутати зауважили, після здобуття Україною незалежності твори митця були введені в шкільну програму з української літератури. Зокрема, роман «Марія» про Голодомор у Україні, уривки з роману «Волинь» та стаття «Нарід чи чернь?». Проте за часів президентства Віктора Януковича творчість митця була вилучена зі шкільного курсу літератури і сьогодні не вивчається.

Депутати вважають, що вивчення творчого спадку цього знакового митця позитивно відобразиться на громадянській ідентичності українських школярів, сприятиме національно-патріотичному вихованню.

«Улас Самчук в історії України – знакова постать, «літописець українського простору», життя і творчість якого невіддільні від народу, серед якого він жив і творив.

Його твори – не лише про рідну Волинь. У них доля всього українського народу, його боротьба за право бути й жити вільно на своїй землі. Напевно, саме тому в радянські часи творчість Уласа Самчука була під забороною.

Зважаючи на велич постаті митця, його вагомий внесок у розвиток української літератури, пропонуємо повернути до програми з української літератури вивчення творчості Уласа Самчука», - зазначається у зверненні.

За відповідне звернення проголосували 50 депутатів.

Читайте також