Рівне Медіа

Державні виконавці уже незабаром завітають до боржників «Рівнеоблводоканалу»

Понад тисячу попереджень про примусове відключення від централізованого водопостачання боржників та передачу матеріалів до суду виписали працівники «Рівнеоблводоканалу» лише впродовж минулого місяця. До таких крайніх заходів обласне водопостачальне підприємство вимушене було вдатися через низький рівень проплат населення за спожиті послуги та зростання боргів за спожиті послуги, повідомляє пресслужба підприємства. 

Станом на липень цього року населення заборгувало «Рівнеоблводоканалу» за спожиті послуги майже 45,5 мільйонів гривень. На підприємстві кажуть, що цьому може бути кілька причин: і сезон відпусток, і нещодавно введена монетизація комунальних платежів, суть якої ще не всі до кінця зрозуміли. Втім, факт залишається фактом – рівень проплат населення за серпень місяць склав трохи більше  81%. Якби водоканал був дотаційним, то нестачу коштів можна було б покрити за рахунок бюджету. Однак ця історія не про «Рівнеоблводоканал», який хоч і є обласним комунальним підприємством, все ж існує виключно за рахунок наданих послуг. Тож, щоб якось вплинути на ситуацію, працівники підприємства змушені були активізувати роботу по стягненню боргів, залучивши до цього державну виконавчу службову.

— Ми домовилися із працівниками ДВС про ряд заходів, які допоможуть стягнути заборгованість за спожиті послуги водопостачання та водовідведення зі злісних боржників, — розповідає начальник служби обліку і реалізації води «Рівнеоблводоканалу» Іван Пустовіт. — Наприклад, це може бути повна або часткова конфіскація майна боржника за рішенням суду, заборона виїзду за кордон, накладення арешту на кошти боржника та ряд інших механізмів.

У той же час, як каже пан Пустовіт, подібні заходи є вимушеним заходом впливу на тих, хто принципово відмовляється платити за спожиті послуги. А передує їм кропітка роз’яснювальна робота та надана підприємством можливість для усіх без винятку боржників уникнути малоприємного спілкування із державними виконавцями – реструктуризація боргу.

 

Читати також