Десятки кримінальних справ: що збурило нелегальних "пилорамщиків" на Рівненщині

На Рівненщині фахівці Поліського лісового офісу працюють над припиненням діяльності незаконних пилорам та проводять численні вилучення деревини невідомого походження.

Як зазначали під час наради керівників правоохоронних та інших державних органів області, а також уповноважених органів державного контролю в сфері охорони довкілля, один із останніх фактів, виявлених рейдовими групами та лісовою охороною, – самовільна порубка на 93 тис. грн у масивах Клесівської філії. Відкрита кримінальна справа.

У філії «Дубенське лісове господарство», де зосереджені дубові насадження, виявили самовільну рубку цінної деревини на майже 100 тис. грн.

Порушені десятки кримінальних справ, де суми збитків – від 21 до майже 300 тис. грн.

"Ще один приклад – Висоцька філія. За матеріалами груп рейдового реагування та лісової охорони 28 справ передано у правоохоронні органи. Наприклад, у Рафалівській філії таких 10. Сарненській – 10. Ківерцівській – 18. Колківській – 8. З таких порівняно невеликих фактів складається загальна статистика: цього року у філіях Офісу виявили незаконних рубок на 31 млн 619 тис. грн завданої шкоди", - зазначають у лісофісі.

Передача самосійних земель у державну власність – ще одне питання, що спричинило найбільше спротиву серед «місцевих пилорамщиків», які роками будували бізнес на незаконній заготівлі з таких ділянок.

"Всі ці ліси тривалий час були без жодної охорони. Навіть за умови виявлення порушення притягнути винних до відповідальності було практично неможливо. Зараз значний відсоток таких земель уже в межах держлісфонду або на стадії оформлення необхідних документів", - коментують фахівці.

Як один із найяскравіших прикладів, згадують переданий під охорону Селянський ліс на Рівненщині.

"Паралельно тривають роботи з інвентаризації. Обстежено першу 1000 га із майже 10 тис. Уже нараховано понад 367 млн грн завданих збитків! Все це – припинення чиїхось потоків надходжень протягом багатьох років! Сьогодні на цій території ведеться посилена охорона. Лісова охорона фіксує випадки незаконної заготівлі, але в значно менших масштабах", - зауважують лісівники.

Читайте також