На Рівненщині фахівці Поліського лісового офісу працюють над припиненням діяльності незаконних пилорам та проводять численні вилучення деревини невідомого походження.
Як зазначали під час наради керівників правоохоронних та інших державних органів області, а також уповноважених органів державного контролю в сфері охорони довкілля, один із останніх фактів, виявлених рейдовими групами та лісовою охороною, – самовільна порубка на 93 тис. грн у масивах Клесівської філії. Відкрита кримінальна справа.
У філії «Дубенське лісове господарство», де зосереджені дубові насадження, виявили самовільну рубку цінної деревини на майже 100 тис. грн.
Порушені десятки кримінальних справ, де суми збитків – від 21 до майже 300 тис. грн.
"Ще один приклад – Висоцька філія. За матеріалами груп рейдового реагування та лісової охорони 28 справ передано у правоохоронні органи. Наприклад, у Рафалівській філії таких 10. Сарненській – 10. Ківерцівській – 18. Колківській – 8. З таких порівняно невеликих фактів складається загальна статистика: цього року у філіях Офісу виявили незаконних рубок на 31 млн 619 тис. грн завданої шкоди", - зазначають у лісофісі.
Передача самосійних земель у державну власність – ще одне питання, що спричинило найбільше спротиву серед «місцевих пилорамщиків», які роками будували бізнес на незаконній заготівлі з таких ділянок.
"Всі ці ліси тривалий час були без жодної охорони. Навіть за умови виявлення порушення притягнути винних до відповідальності було практично неможливо. Зараз значний відсоток таких земель уже в межах держлісфонду або на стадії оформлення необхідних документів", - коментують фахівці.
Як один із найяскравіших прикладів, згадують переданий під охорону Селянський ліс на Рівненщині.
"Паралельно тривають роботи з інвентаризації. Обстежено першу 1000 га із майже 10 тис. Уже нараховано понад 367 млн грн завданих збитків! Все це – припинення чиїхось потоків надходжень протягом багатьох років! Сьогодні на цій території ведеться посилена охорона. Лісова охорона фіксує випадки незаконної заготівлі, але в значно менших масштабах", - зауважують лісівники.