Для сімей загиблих військових з Рівненщини влаштовують реабілітацію в Карпатах

Нещодавно відбулась мандрівна поїздка-реабілітація до Карпат для сімей  військовослужбовців з Рівненщини, які загинули, безвісти зникли або перебувають у полоні.

Про це повідомляють у Рівненській ОДА. 

Дана поїздка відбулась завдяки доброчинцям з-за кордону - Іванові Сікорі та Любомиру Клецку зі Словаччини. Крім того, КЗ «Ветеранський простір» підписав меморандум про співпрацю і допомогу з благодійним фондом «Беркат» міста Пр’євідза (Словаччина). Власне, у рамках цього меморандуму і організовують поїздки, витрати за які повністю покриваються з бюджету організаторів. 

Організаторка поїздок та керівниця КЗ "Ветеранський простір" Тетяна Ременюк каже, що після поїздки жінки та діти мають дійсно хороший терапевтичний ефект, та пояснює:

«Зараз є багато діток, які через війну залишилися без тата чи без мами, або стали сиротами. Це тяжкі втрати, які складно переживати. Діти нерідко замикаються. І їх потрібно виводити з того стану, дати відчути, що про них турбуються, що вони в своїй втраті не самотні, що на світі є доброта і краса, що можна знову відчувати радість, – пояснює Тетяна Ременюк. – Насправді ми й раніше організовували різноманітні поїздки та екскурсії. А влітку для дітей із родин загиблих військових у попередні роки ми влаштовували канікули на Херсонщині. Насправді хотілося, щоб попри все, вони мали якусь мандрівку і цьогоріч. І така можливість з’явилася. Так 50 людей на тиждень поїхали у Карпати – у село Криворівня, що на Івано-Франківщині. Це дуже красиве і цікаве місце, в тому числі з точки зору історичної. Так, тут жив Іван Франко, приїздила лікуватися Леся Українка, тут знімали «Тіні забутих предків». Про все це дізналися учасники поїздки. Це і діти до 10 років, які були з матусями чи бабусями, і старші, які вирушили у мандрівку вже самостійно. Для них підготували насичену і різноманітну програму».

В минулому Тетяна разом із сином також пережила втрату чоловіка. Він став на захист держави у 2014 році і в тому ж році загинув. 

Цьогорічна поїздка мала велику різноманітну програму: і підйом на гору, і екскурсії, і риболовля, і рафтинг, і купання в Черемоші, і тамтешній колоритний ярмарок, і малювання для найменшеньких, і вистави за їх участю, і церковна служба в неділю вранці. 

«До речі, момент, коли підлітки починають опікуватися маленькими, коли турбуються про них і допомагають, дуже важливий. І він у нас відбувся. Це корисно всім. Бо це вчить відповідальності і дає відчуття підтримки. Взагалі не було такої дитини, до якої не вдалося достукатися. Навіть ті, що на початках були замкнені настільки, що й їсти не особливо хотіли, пішли на контакт і, зрештою, починали спілкуватися і радіти з усіма», - пояснила організаторка.

За її словами, проживання і харчування під час цієї поїздки взяли на себе благодійники зі Словаччини, а транспорт забезпечила Рівненська облдержадміністрація. У групі були діти загиблих та зниклих безвісти українських військових, а також тих, хто зараз перебуває у полоні.

Тим часом, наступні реабілітаційні мандрівки в Карпати на 50 людей плануються  восени та взимку.

Читайте також