Рівне Медіа

До бюджету Рівненщини внесли зміни: на що тепер виділять більше коштів?

11 березня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету фінансів та податків під головуванням Юрія Благодиря. На ньому депутати погодили питання щодо змін до обласного бюджету на 2019 рік та рекомендували голові обласної ради винести його на розгляд сесії.

Так, згідно проекту рішення залишок медичної субвенції у розмірі 456,9 тис. грн. буде спрямовано на відшкодування вартості препаратів інсуліну на лікування хворих на цукровий і нецукровий діабет – 231,9 тис. грн. та 225,0 тис. грн. на придбання 10-ти інфузматів для Рівненської обласної дитячої лікарні.

Також враховуючи звернення управління охорони здоров’я облдержадміністрації для поліпшення надання медичних послуг населенню додатково спрямовується 21,6 млн. грн.. Зокрема, 200 тис. грн. для Рівненської обласної клінічної лікарні на придбання спіографа для відділення пульмонології та 80 тис. грн. на багатоканальний ЕКГ апарат.

Крім того, 15 млн. грн. виділено на придбання сучасного високотехнічного цифрового рентгендіагностичного комплексу для Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім. В. Поліщука, а також 100 тис. грн. для Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни на придбання реабілітаційного силового тренажера.

Як зауважила директор департаменту фінансів Рівненської ОДА Лідія Біляк, для Рівненського обласного протипухлинлинного центру спрямовано 1,6 млн. грн. на придбання джерела іонізуючого випромінювання для апарату внутрішньо порожнинної променевої терапії та 314,4 тис. грн. на закупівлю компонентів та препаратів крові. Також для обласного перинатального центру виділено 800 тис. грн. на придбання апарату неінвазивної підтримки дихання новонароджених з комплектом масок та назальних канюль, 155 тис. грн. – на монітор полі функціонального для новонароджених, 190 тис. грн. на паровий стерилізатор.

За її словами для забезпечення належних умов проживання підопічних в установах соціального захисту населення збільшуються видатки департаменту соцзахисту населення ОДА на 2,6 млн. грн..

Крім того, для надання грошевої допомоги малозабезпеченим громадянам області додатково виділено 2,7 млн. грн., з них 243 тис. грн. – сім’ям загиблих воїнів – інтернаціоналістів.

В ході засідання Юрій Благодир враховуючи окремі прохання зазначив, що при внесенні змін до бюджету потрібно врахувати певні рекомендації комісії. Зокрема, виділити 200 тис. грн. на екстрену медичну допомогу та медицини катастроф, щоб вони мали можливість розпочати тендерні процедури для закупівлі медичного обладнання, а саме електроміографів та дефібриляторів.

А також рекомендацію для Рівненської ОДА розробити план по невідкладних заходах для забезпечення повноцінного режиму функціонування КЗ «Культурно-археологічний центр «Пересопниця». Таке рішення одноголосно підтримали члени комісії.

Читати також