Менше місяця залишилося до старту навчання. Дев’ять років діє наказ Міністерства охорони здоров'я України № 682 від 16.08.2010 “Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів”. Його мета – покращити медичне забезпечення в загальноосвітніх навчальних закладах та залучити батьків до процесу формування здоров'я дитини.
Згідно наказу передбачено періодичність обов'язкових профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Оглянувши школяра, лікар – педіатр чи сімейний лікар мають видати довідку про проведений профогляд. У 6 та 11 років школяр має пройти обов’язковий огляд у дитячого хірурга, ортопеда – травматолога, офтальмолога та інших спеціалістів за показами. Рекомендовано зробити низку додаткових методів досліджень. З цього приводу ми поспілкувалися із завідувачкою дошкільно – шкільним відділом КНП "Міська дитяча лікарня" Рівненської міської ради Оксаною Савич.
"Суть профогляду у тому, щоб визначити фізкультурну групу, тобто навантаження дитини на уроках фізкультури. Дитина не може бути допущена до уроків фізкультури без цієї довідки. Є кілька фізкультурних груп - основна, підготовча та спеціальна. Сімейний лікар чи лікар - педіатр після огляду пише у довідці фізкультурну групу. Діагноз можна не писати або у вигляді шифру за бажанням батьків. Медичний працівник у школі заповнює Листок здоров’я, де вказана фізкультурна група. У зручний для батьків час один раз на рік можна пройти профогляд. Хочу наголосити: якість профогляду знижується, якщо проходити його в останні дні перед школою. Зміст його зводиться нанівець. Тому просимо батьків завчасно показувати дітей лікарям, у тому числі, кому необхідно – профільним спеціалістам".
Управління охорони здоров'я м.Рівне