Догляд за обліпихою: яким важливим моментам дачники не приділяють уваги

Попри поширену думку, догляд за обліпихою після посадки не вимагатиме від садівника великої кількості таких ресурсів, як сили та час.

Так, навесні слід обов'язково провести розпушування приствольного кола. Однак усі маніпуляції варто виконувати з обережністю, щоб не зашкодити коріння рослини.

У тому випадку, якщо зима не порадувала снігом, а навесні не випали дощі, доведеться полити культуру.

Полив важливий і протягом літа, коли відбувається активне формування пагонів та плодів.

Якщо саджанець молодий – йому достатньо 3 відер води. Дорослим рослинам для комфортного самопочуття потрібно вдвічі більше – 6 відер.

Не забувайте про важливість води та з настанням осені – обов'язково проведіть вологозарядний полив. Підходящий для процедури час – після збирання врожаю або за місяць до приходу морозів.

Скажемо кілька слів і про підживлення. Якщо в процесі посадки була задіяна поживна суміш, то наступного разу за добриво варто хапатися на третій рік вирощування. Для цього вам знадобляться комплекси, що містять фосфор та калій.

А ось про азот турбуватися не варто, оскільки обліпиха може забезпечити себе цим елементом самостійно. На коренях рослини присутні бактерії, які виробляють азот із повітря. Саме тому для обліпихових дерев так важливо розпушувати ґрунт у навколоствольному колі.