"Дуже ризикова культура": на Рівненщині збирають урожай цукрових буряків

У Рівненській області стартував сезон зробу урожаю цукрових буряків. Наразі на території області - 19 000 га землі засіяно саме цєю культурою, а це 5% від площі вирощування буряків в Україні.

Про це Суспільному розповіла директорка обласного департаменту агропромислового розвитку Надія Переходько.

Наразі фермери зібрали 55% цьогорічного врожаю.

Фермер Леонтій Гомель з села Малий Шпаків показав власний врожай цукрового буряка. Цього року цією культурою в Рівненському районі чоловік засіяв 57 гектарів поля.

“Зібрали гектарів уже, напевно, 35, і врожай доволі такий непоганий. Якщо порівнювати з минулим роком, то урожай набагато кращий. Все за технологією зроблено. Аналіз грунту, кількість діючої речовини, добрива”, — розповів чоловік.

Аграрій вирощує цукровий буряк двох сортів. Зібраний урожай збуває до Радехівського цукрового заводу, який єдиний лишився у районі.

“Дуже ризикова культура. Дуже багато витрат, аби її посіяти, виростити, зібрати, завести. У нас тут в районі більше ніхто її не сіє і лише один завод приймає. Хто не ризикує — той не п’є шампанського, як кажуть”, — зізнався фермер.

Окрім ризиків, пов’язаних зі збутом урожаю, є труднощі через нестачу працівників. Фермер каже: для роботи в полі потрібно більше комбайнерів та трактористів.

Директорка обласного департаменту агропромислового розвитку Надія Переходько підтверджує — робітників цьогоріч справді не вистачає. Втім, на терміни збору урожаю це не вплинуло.

“У зв’язку з виїздом частини жителів України за її межі, у зв’язку з мобілізацією, сьогодні зіштовхуємось з проблемою нестачі кваліфікованих працівників у галузі сільського господарства — це механізатори і водії. Але цю проблему аграрії вирішують шляхом бронювання своїх працівників. Вони можуть забронювати 50% праціваників”, — зазначила посадовиця.

За її інформацією, цьогоріч аграрії Рівненщині посіяли 19 тисяч гектарів буряків, що становить 5% від загальної площі вирощування культури в Україні:

“Зібрано уже 55% посіяних площ, це накопано приблизно 500 тисяч тон солодких коренів. Найбільші обсяги цукрових буряків йдуть на Горохівський цукровий завод. Другий за обсягами — це Радехівський цукровий завод”.

Читайте також