Фірма, яка ремонтує стару будівлю у центрі Рівного, заявляє про упередженість депутатів міської ради

Фото - Рівне вечірнє

У центрі Рівного на вулиці 16 липня, 59, що на перетині з вулицею Драгоманова, розташована стара будівля, яка перебуває в аварійному стані. Її орендує у Рівненської міської ради ТОВ «Русана Плюс» ще з 2010 року. Наміром орендаря є експлуатація будівлі за цільовим призначенням, що визначено договором, а саме розміщення офісу, розміщення торговельного об’єкту з продажу товарів та розміщення кафе.

За оренду цього приміщення «Русана Плюс» сплачує щомісяця в казну міста більше 5 тисяч гривень. Загальна площа приміщення становить майже 360 кв.м.

Наприкінці осені минулого року у приміщенні почали проводити ремонтні роботи, оскільки стан об’єкту потребує проведення як внутрішнього, так і капітального ремонту - заміни покрівлі, вікон, утеплення та оздоблення фасаду. Оскільки капітальні ремонтні роботи класифікуються як невід’ємні поліпшення об’єкту комунальної власності, орендар звернувся за погодженням відповідних робіт та отримав розпорядження міського голови Рівного від 8 червня 2017 року, яким фірма отримала згоду на здійснення цих невід’ємних поліпшень в цьому нежитловому приміщенні.

Паралельно було розпочато процес розробки проекту землеустрою для отримання орендарем відповідної земельної ділянки в оренду для подальшого використання в межах цільового призначення будівлі.

Для забезпечення виконання капітальних ремонтних робіт ТОВ «Русана Плюс» було замовлено розробку технічної документації, зокрема Проекту виконання робіт, що визначив необхідність встановлення загороджуючих конструкцій, межі встановлення яких визначити неможливо, оскільки межі земельної ділянки не визначено, а саме встановлення конструкцій перешкоджатиме пішоходам через те, що будівля знаходиться в центральній частині міста. Розроблення проекту та проведення ремонтних робіт замовили у  ТОВ «Інтер-Спецмонтаж» у грудні 2018 року, про що було укладено відповідний договір. Директором цієї компанії є Сергій Галецький.

Проте Проект рішення Рівненської міської ради «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВ «Русана Плюс» на вул. 16 Липня, 59 (на земельній ділянці знаходиться об’єкт нерухомого майна)» досі перебуває на розгляді Постійної депутатської комісії з питань міського господарства ще з 23 липня 2018 року, яку очолює депутат від «Самопомочі» Назарій Поліщук.

Представники ТОВ «Русана Плюс» стверджують, що комісія та, зокрема, її член, депутат міської ради від Радикальної партії Ляшка Роман Стасюк, якому належить будівельна фірма «Арм-Еко», докладає максимум зусиль, аби затягнути процес вирішення цього питання. У цьому вони вбачають упередженість та особистий інтерес обранців.

На початку березня депутатська комісія навідалась у приміщення, де велися будівельні роботи, з перевіркою. Це відео опублікували журналісти «Суспільного». Там видно, як депутати вриваються до приміщення з вимогою з’ясувати, хто проводить там ремонт та показати їм відповідні документи. Будівельники підтвердили, що вони – працівники фірми «Інтер-Спецмонтаж» і працюють на основі укладеного договору про виконання робіт, який є у їхнього керівництва. Проте Роман Стасюк намагається активно переконати присутніх, що жодного проекту робіт у них немає. Аби розібратися, хто правий у цій ситуації, журналісти порталу «РівнеМедіа» звернулися до керівництва «Інтер-Спецмонтажу», і вони нам підтвердили, що договір укладений і навіть надали копію проекту.

Головним закидом Романа Стасюка було те, що орендар приміщення просто розвалює його без жодного проекту. Втім, як зазначають будівельники, аби почати ремонт, їм необхідно демонтувати старі аварійні конструкції так, як це передбачено у договорі.

Відтак, в результаті неодноразових перевірок Управління комунального майна разом з членами комісії з питань міського господарства засвідчили факт виконання внутрішніх ремонтних робіт, аварійний стан будови та нагальну потребу в проведенні ремонту покрівлі та зовнішнього фасаду будівлі.

Ще одну претензію, яку виставляють депутати, це те, що ця будівля, буцімто, належить до об’єктів історико-архітектурної спадщини. Зокрема, за версією краєзнавиці Галини Данильчук, її спорудження відноситься до кінця 18-го століття. Проте у фірмі «Русана Плюс» це заперечують і мають технічну документацію про те, що збудована вона була в 30-х роках 20 століття. Це також підтверджують і архітектори, які кажуть, що про це свідчать певні характерні архітектурно-будівельні рішення, виконані у будівлі.

В управлінні культури і туризму міської ради підтвердили, що ця будівля наразі насправді не має статусу пам’ятки архітектури, тим паче, зважаючи на те, що місто поки не має затвердженого історико-опорного Плану, який би регулював ці питання.

Крім того, Управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації на запит міського управління містобудування та архітектури документально підтвердило, що будинок по вулиці 16 липня, 59 не є пам’яткою культурної спадщини. Проте, оскільки приміщення розташоване в зоні регулювання забудови І категорії, то там діють відповідні містобудівні обмеження.

- У нас немає заперечень щодо виділення земельної ділянки і доцільності такого рішення. Особливо з огляду на те, що наразі цю ділянку взагалі ніхто ще не орендує і фактично місто втрачає кошти, які могли би бути отриманими від її оренди. До того ж, за запитом Управління економіки міста було визначено, що ця будівля по вулиці 16 липня, 59 у Рівному знаходиться у зоні реконструкції і підлягає знесенню, - повідомив у коментарі для «РівнеМедіа» заступник начальника міського Управління містобудування і архітектури Віктор Вівсянник.

Зазначимо, що наразі у цій будівлі проводять внутрішні ремонті роботи по демонтажу непридатних до експлуатації конструкцій та оздоблювальних елементів. Втім, у ТОВ «Русана Плюс» заявляють про те, що міські депутати протидіють їм, чим порушують їхні інтереси як орендаря, а відтак, планують звертатися до міських і державних чиновників за поясненнями.

- У цій ситуації ми змушені вимагати пояснення від Управління містобудування та архітектури, Управління земельних відносин, а також від Міністерства культури України щодо протидії місцевих депутатів, бо це  призводить до порушення наших інтересів як орендаря. Хочемо зазначити, що надання земельної ділянки в оренду, в першу чергу, захистить права громади міста Рівного в частині отримання орендної плати в якості доходів до міського бюджету, оскільки на даний момент місто недоотримує відповідних виплат, - зазначають у «Русані Плюс».