Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Грип повертається: яка статистика захворюваності у Рівному

Щороку з середини осені в Україні починається епідемія грипу. Щорічно його вірус мутує та новий сезон починається з того, що хворіють в тому числі, і всі ті, хто, здавалося б, в минулому році вже хворів. Новий сезон - новий вірус. Тому ВООЗ щорічно оновлює рекомендації по складу вакцин від нього.

Протягом листопада вірусологами Рівненського центру контролю та профілактики хвороб, з метою вивчення циркуляції вірусів ГРІ в поточному епідсезоні досліджувався матеріал від хворих з ознаками гострих респіраторних інфекцій. Найбільше виявлено хворих на грип А (20%), значно менше діагностовано випадків COVID-19 (4%), респіраторно-синцитіальної інфекції (серед дітей) та інших ГРІ.

Упродовж минулого тижня до медиків у Рівному з приводу простудних хвороб звернулось понад 1600 осіб, а ще два тижні поспіль кількість хворих з ГРВІ за 7 днів становила 1250. Левову частку пацієнтів складають діти.

Чи варто робити щеплення від грипу?

Не дивлячись на те, що грип не асоціюється у багатьох людей з серйозним захворюванням, щорічно від нього помирає до 500 000 чоловік у всьому світі. Стандартна група ризику: вагітні жінки, маленькі діти, люди з хронічними захворюваннями та люди похилого віку. Щеплення гарантує формування імунітету до найрозповсюдженіших штамів, які викликають захворювання в цьому сезоні.

В даному епідсезоні, станом на 11.11.2022 року, медиками міських лікувальних закладів Рівного проведено 160 щеплень проти грипу. Лише за останній тиждень кількість тих, що щепились проти грипу становила 80 осіб, із яких 70 дорослих та 10 дітей.

Вакцинація проти грипу належить до рекомендованих щеплень та відсутня у національному календарі щеплень, тому вакцину можна закуповувати за гроші місцевих бюджетів, підприємств або власним коштом громадян. Вакцинація передусім потрібна основним пріорітетним групам (окрім пацієнтів за станом здоров’я та віку) таким як лікарі, правоохоронці, військові, вчителі, пожежники, тощо. Тобто це ті особи від яких залежить життєдіяльність територіальної громади.

Нагадаємо, що зробити щеплення проти грипу мешканці громади можуть у закладі охорони здоров‘я Рівненської міської ради де підписано декларацію з лікарем. Та варто пам‘ятати, що попередньо придбавши імунобіологічний препарат у аптечній мережі потрібно в якомога короткий термін звернутись до кабінету щеплень, дотримуючись збереження «холодового ланцюга» при транспортуванні, та пред’явити чек де зазначено дату та час придбання вакцини.

Перелік закладів охорони здоров‘я Рівненської міської ради та їх контакти доступні на сайті www.medrivne.com.ua “Електронна охорона здоров‘я Рівне».

Читати також