![](https://rivne.media/media/img/650/2024/04/2024041711491236.png)
Громаді Здолбунова повернули протирадіаційне укриття в Будинку побуту.
Про це повідомили в пресслужбі Рівненської облпрокуратури.
Північно-західний апеляційний господарський суд підтримав принципову позицію прокурора, скасував рішення суду першої інстанції, визнав недійсним договір купівлі-продажу та зобов’язав повернути в комунальну власність Здолбунівської громади протирадіаційне укриття на 150 осіб.
Прокурори встановили, що у 1994 році між Фондом комунального майна Здолбунівського району та товариством покупців членів трудового колективу орендного виробничо-комерційного підприємства укладено договір купівлі-продажу майна цього підприємства.
До нього ввійшло і приміщення Будинку побуту, у підвалі якого розташоване протирадіаційне укриття, включене до фонду захисних споруд цивільного захисту по Рівненській області. Загальна площа укриття – 150 кв м, а місткість – 150 осіб.
Утім, відповідно до законодавства України протирадіаційні споруди не підлягають приватизації, тому прокуратура звернулася до суду з вимогою визнати недійсним договір купівлі-продажу підвального поверху Будинку побуту й повернути майно в комунальну власність територіальної громади.
Суд першої інстанції позов прокурора не задоволив, а от Північно-західний апеляційний господарський суд підтримав позицію прокуратури та зобов’язав виконати всі позовні вимоги.