Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Інженер-гідротехнік із Рівного розповсюджував інформацію про розміщення ЗСУ та пропагував війну на ТГ-каналі

Під час затримання 63-річного жителя Рівного СБУ знайшла у його помешканні боєприпаси, які той зберігав незаконно. А назва ТГ-каналу, на якому він поширював антиукраїнські гасла, була співзвучна з російською пропагандистською риторикою.

Про це повідомляє пресслужба Рівненського апеляційного суду. 

Правоохоронці повідомили чоловіку про підозру за трьома статтями ККУ:  ч.2 ст. 114-2, ч.1 ст. 263 та ч. 3 ст. 436.

21 жовтня у місцевому суді підозрюваному було обрано запобіжний захід — тримання під вартою строком на 60 діб, до 17 грудня 2022 року.

Захисник затриманого оскаржив ухвалу слідчого судді до Рівненського апеляційного суду, просив її скасувати та постановити нову ухвалу, застосувавши до підозрюваного запобіжний захід, не пов'язаний з триманням під вартою — домашній арешт. Переконував суд, що ризики стороною обвинувачення не доведені, а його підзахисний переховуватись від органу досудового розслідування наміру не має. Категорично заперечивши причетність до злочинів, у вчиненні яких його підозрюють, стверджував, що канал створив як нотатник, а патрони різних калібрів йому підкинули. 

Категорично проти задоволення апеляційної скарги виступив прокурор. Він нагадав, що підозрюваний у серпні цього року створив проросійський канал в одному з месенджерів та, маючи кілька десятків підписників, розповсюджував інформацію про можливі місця перебування військових ЗСУ. Прокурор просив залишити ухвалу слідчого судді місцевого суду без змін, оскільки пом’якшення підозрюваному запобіжного заходу призведе до продовження злочинної діяльності.

Доки слідчим шляхом перевіряється інформація про отримання затриманим інженером-гідротехніком даних про місця розташування українських військових формувань, Рівненський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних справ відхилив апеляційну скаргу захисника підозрюваного, а ухвалу слідчого судді місцевого суду залишив без змін.

Читати також

04.02.2023 У Рівному до ЦНАПіВ прийшли бажаючі записатись до лав «Гвардії наступу»

"Для зручності жителів області домовилися, щоб ЦНАПи працювали без вихідних, у суботу та неділю. Там чекатимуть мотивованих жителів Рівненщини та прийматимуть заявки на вступ до штурмових бригад. Їх, нагадаю, є вісім", - повідомив перший заступник голови ОДА Сергій Подолін , який поспілкувався із працівниками. Наразі такі заявки приймають 5 Центрів надання адміністративних послуг області: м-н Просвіти, 2, м. Рівне; вул. Соборна, 195 м.Рівне; м-н Будівельників, буд. 25/1, приміщення 104, м. Вараш; вул. Замкова, 4, м. Дубно; вул. Демократична, 46, м. Сарни. Також подати заявку можна через сайт "Гвардії наступу".