Рівне Медіа

Канадські спостерігачі слідкуватимуть за дотриманням законів під час виборів

https://rv.npu.gov.ua

12 березня в обласному управлінні поліції відбулася чергова робоча зустріч із довгостроковими спостерігачами Канадської місії Жан Бонін і Чен У Янг, які проводять на Рівненщині моніторинг ситуації виборчої кампанії.

Під час зустрічі начальник відділу комунікації поліції Рівненщини Антон Крук окреслив представникам спостережної місії план заходів у забезпеченні публічної безпеки та порядку до і під час голосування, наголосивши на чіткій взаємодії правоохоронних органів та готовності до проведення демократичних та чесних виборів.

Крім того, Антон Крук підкреслив, що Рівненщина на сьогодні у числі тих областей, де ефективно налагоджена взаємодія між поліцією та обласним осередком громадянської мережі «ОПОРА». Разом із поліцейськими представники організації виявляють та фіксують порушення, що стосуються виборчого процесу, а також у рамках проекту «Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу», 20 лютого, вони провели семінар-тренінг для працівників підрозділів превенції та слідства Головного управління Нацполіції Рівненської області.

Із початку передвиборчої кампанії до поліції області надійшло 69 повідомлень, пов’язаних із виборчим процесом. За результатами перевірки складено 22 протоколи про вчинені адмінправопорушення щодо розповсюдження друкованих матеріалів передвиборчої агітації без вихідних даних, порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів та дрібне хуліганство.

Також тривають досудові розслідування у двох кримінальних провадженнях, пов’язаних з виборчим процесом. Так, 13 лютого поліція зафіксувала кримінальне правопорушення за фактом підкупу виборця. А 27 лютого оперативники затримали зловмисників, які вчинили крадіжку з офісного приміщення штабу однієї з політичних партій у Рівному.

Відділ комунікації поліції Рівненської області

Читати також