Рівне Медіа

Каноницькій ОТГ на Рівненщині - бути

Розпочато процес утворення Каноницької ОТГ, пише Рівненський Центр розвитку місцевого самоврядування.

3 квітня 2019 року Новаківський сільський голова Олексій Христянович видав розпорядження про утворення спільної робочої групи з підготовки проектів рішень щодо добровільного об'єднання територіальних громад.

Згідно ст. 6 Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" утворення спільної робочої групи вважається початком процедури добровільного об'єднання територіальних громад.

Йдеться про об'єднання чотирьох громад Володимирецького району: Новаківської, Озерської, Кідрівської та Каноницької, у Каноницьку сільську об'єднану територіальну громаду.

Така ініціатива виникла у громад після того, як Володимирецька селищна рада у 2018 році відмовилась створювати ОТГ із сусідніми селами.

Тому, Олексій Христянович в кінці січня ініціював створення сільської ОТГ. Його підтримали мешканці села та депутати Новаківської сільради, які в лютому на сесії надали згоду на таке об'єднання. Після цього у березні-квітні громадські обговорення та сесії сільрад відбулися у трьох сусідніх громадах, які теж підтримали таку пропозицію.

Отож, нова перспективна ОТГ може нараховувати понад 6 тис осіб. Власні доходи загального фонду бюджету перспективної ОТГ становитимуть понад 4 млн. грн., а базова дотація - понад 7 млн. грн.

За словами Михайла Шелепа, радника з питань децентралізації ЦРМС, Каноницька ОТГ може стати четвертою об'єднаною територіальною громадою, яка буде утворена у Володимирецькому районі у 2019 році.

Варто відзначити, що ці об'єднавчі процеси відбуваються за підтримкиВолодимирецька районна державна адміністрація та при консультаційному супроводі експертів Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за сприяння Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe

Читати також