Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Халумі, рікотта, моцарела: у селі на Рівненщині запрацювала нова сироварня

На базі промислової ферми у селі Здовбиця на Рівненщині відкрили ще одну сироварню  мережі «Сімейні молочні ферми». 

Вже наступного року туту планується виробляти не менше 2 500 кг сиру на рік.

Асортимент нової продукції включатиме не лише кисломолочний сир, а інші різновиди сирів: адигейський, халумі, рікотта, моцарела, бринза з різними смаками. 

Також сироварня перероблятиме молоко на сметану, масло, пастеризоване молоко. Вже встановлена лінія розливу потужністю до 5 тис. л на місяць.

Реалізація проекту по відкриттю сироварні стартувала ще в травні. А вже 28 листопада було отримано дозвіл від ХАССП. 

Відкриття нової сироварні профінансовано частково коштом державної програми ЄРОБОТА, яке передбачає створення двох додаткових робочих місць.

Сироварню відкрито в рамках нової стратегії проєкту «Сімейні молочні ферми» — «Сімейна сироварня в кожному районі». Згідно з нею до кінця 2023 року планується збільшити кількість сироварень, які будуть обслуговувати молочні ферми проєкту, до 6. 

Наразі в мережі працює сироварня «Юнікасоль» потужністю 600 кг на місяць та готуються до відкриття сироварні на базі сімейних молочних ферм «Молочний край» (Рівненська область) і «Молочна мрія» (Волинська область).

За матеріалами zemliak.com

Читати також

04.02.2023 Відомо, скільки у Рівному поліція зафіксувала випадків домашнього насильства

За результатами вжитих заходів реагування 945 знайшли своє підтвердження: поліцейські склали 835 адміністративних протоколів за статтею 173-2 КУпАП і винесли 459 термінових заборонних приписів. Крім того, за результатами розгляду матеріалів у 2022 році слідчі внесли відомості до ЄРДР за 87 фактами: за статтями 126-1 (домашнє насильство), 390-1 (невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або непроходження програми для кривдників), 125 (умисне легке тілесне ушкодження). Крім того, систематично здійснюється профілактична робота з кривдниками, яких у Рівненському РУП на кінець минулого року перебувало 838 осіб та особами, які стали жертвами домашнього насильства.