Рівне Медіа

Хто з рівнян може обстежитись на COVID-19 безкоштовно і де це зробити?

Сьогодні під час щоденного брифінгу очільниця центру громадського здоров’я Олена Гандзюк розповіла, де мешканці Рівного та області можуть обстежитись на коронавірус та які категорії людей можуть зробити це безкоштовно.

"В Україні не передбачене масове тестування на коронавірус. Обстежитись люди можуть за показами або за власним бажанням. Якщо є покази, то треба звертатися до сімейного лікаря. Не має значення – підписана декларація чи ні. Це є роз’яснення НСЗУ. Навіть якщо серед вас є хтось без підписаної декларації, за показами забір матеріалу на Ковід-19 у вас здійснено буде. Ми констатуємо зараз всі заклади охорони здоров’я, куди можна звернутися для того, щоб зробити забір матеріалу. В області функціонує 64 мобільні бригади – цього більш, ніж достатньо. Якщо хтось хоче пройти тест за власним бажанням по потребі – може звернутися у лабораторії, де проводиться це обстеження. Це йде мова про ПЛР-діагностику", - зазначає пані Гандзюк.

Право на безоплатний тест, за словами керівниці, мають:

  • люди з симптомами захворювання - їх обстежують в першу чергу і в найкоротші терміни.
  • пацієнти, які контактували з хворими на ковід – обстежуються також безоплатно.
  • пацієнти, які потребують планової госпіталізації - їх обстежують методом ІФА. ПЛР-діагностику в таких випадках використовують, коли є ознаки імуносупресивних станів. Це зазначається у направленні лікаря.

"Також методом ІФА обстежують медичних працівників, які надають допомогу ковідним пацієнтам один раз в 14 днів. Медичні працівники усі – це один раз в 30 днів. Також працівники Національної поліції, Державної прикордонної служби та Національної гвардії – обстежуються один раз в 30 днів. Це перелік категорій людей, які мають право на безоплатне обстеження", - додала Олена Гандзюк.

Читати також