"Хворіє на плоскостопість": мешканця Рівненщини судили за ухилення від служби

Жителя Клеваня судили за ухилення від служби. 

Як зазначається у вироку Рівненського міського суду, 15 березня 2023 року чоловік пройшов ВЛК та був визнаний придатним до служби. 

24 березня 2023 року йому вручили повістку про необхідність прибути 27 березня до пункту збору, проте він відмовився від відправки на проходження військової служби. 

Як розповів у суді обвинувачений, він проходив ВЛК формально, ніхто з лікарів його нічого не запитував, лише казали, що здоровий. Крові для аналізів він не здавав. 

Чоловік заявив, що хотів проходити повторну ВЛК, тому написав відповідну заяву, але йому відмовили в цьому. 

Він сказав, що 19 березня з'явився за повісткою до ТЦК, і його відправили до десантно-штурмової бригади в Житомир. Там лікарі сказали, що він їм не підходить, і він повернувся у Рівне, де отримав бойову повістку на відправлення в ракетні війська в Полтаву. Там він заявив, що хоче пройти повторну ВЛК і його знову повернули у Рівне. Тут він знову отримав бойову повістку на полігон біля Рівного. 

24 березня чоловік з'явився до ТЦК та поїхав на полігон, де знову сказав, що хоче пройти повторну ВЛК. В той же день він повернувся до Рівного. 

Останню повістку чоловіку видали на прибуття до ТЦК 27 березня. За його словами, він думав, що буде проходити повторну ВЛК. Проте йому сказали про відправку до роти охорони. 

Згодом його направили до майора, який повідомив йому про відправку в Костопіль. Після чого майор відправив його до начальника мобілізаційного відділу ТЦК, почекавши біля його кабінету близько 18 годин, чоловік вирішив, що до нього ніхто не вийде, тому поїхав додому. 

Чоловік запевняв, що не був проти відправки до Костополя, проте не був згоден із висновком ВЛК. Він заявив, що бажає служити. Разом з тим вважає себе непридатним, бо хворіє на плоскостопість. 

Як розповіла офіцерка юридичної служби ТЦК, вказана відправка була для обвинуваченого не першою, однак існують випадки коли військовозобов`язаних відправляють до різних військових частин 5-6 разів, допоки вони не підійдуть своїми навиками певній військовій частині.

Т.в.о. начальника мобілізаційного відділу ТЦК розповів, що обвинувачений 27 березня прибув разом із матір'ю без особистих речей, що свідчило про його небажання та неготовність до відправки на військову службу. 

Він повідомив чоловіку, щоб той чекав автобус, який мав прибути ближче до обіду. Проте, не дочекавшись транспорту, обвинувачений зі своєю матір'ю приїхав до його кабінету. 

За словами працівника ТЦК, обвинувачений влаштував скандал в його кабінеті та облаяв інших співробітників ТЦК, після чого покинув приміщення терцентру. Відтак, щодо чоловіка склали акт про відмову від відправки до військової частини. 

Також свідок підтвердив, що обвинуваченого раніше відправляли до інших військових частин. Зокрема, у ракетні війська, звідки він був повернутий у зв`язку із низькою мотивацією, а також у військову частину, що поблизу Рівного, звідки його повернули у зв`язку із його перебуванням у стані алкогольного сп`яніння.

Як повідомила на суді голова ВЛК, людина, яка має хворобу «плоскостопість» є придатною до несення служби, а при наявності третьої ступені даної хвороби у воєнний час є обмежено придатною, що не суперечить проходженню військової служби. Із хворобою «плоскостопість» під час воєнного стану придатність особи до військової служби визначається індивідуально.

За її словами, обвинуваченого оглядав лікар-хірург. За результатами огляду його визнали придатним. Під час огляду скарг від чоловіка не надходило. Тож відповідно до довідки ВЛК він був визнаним придатним до військової служби.

Відтак, обвинуваченого визнали винним в ухиленні від служби та дали 3 роки ув'язнення. 

 

Читайте також