Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Кількість ОТГ на Рівненщині зростає

фото - Фейсбук

У Березнівському районі створено першу ОТГ - Малинську, пише Рівненський Центр розвитку місцевого самоврядування.

Чотири сільські громади Березнівського району вирішили об'єднатися в одну громаду у форматі, що не був раніше передбачений перспективним планом. Мова йде про Малинську, Яринівську, Бронську та Полянську громади.

Ініціював таке об'єднання Малинський сільський голова Анатолій Дімітров ще наприкінці 2017 року. Весь 2018-й рік тривали консультації та обговорення у сусідніх громадах. Кожна сільська рада двічі розглядала ці питання на своїх сесіях. А у вересні обласна державна адміністрація надала всім чотирьом радам позитивні висновки на їх проекти рішень про об'єднання.

Тож протягом вересня-листопада відбулися сесії сільрад, на яких було прийнято остаточні рішення про добровільне об'єднання територіальних громад. Першою ухвалила відповідне рішення Малинська сільрада - 21 вересня. У жовтні відповідні рішення прийняли Яринівська (10 жовтня) та Бронська (18 жовтня) сільські ради. Найдовше чекали рішення від Полянської сільської ради, в якій сільський голова та депутати мали певні розбіжності щодо цього питання. Але на позачерговій сесії Полянської сільської ради 9 листопада 2018 року абсолютною більшістю голосів рада проголосувала "за".

Ці рішення сільрад були отримані Михайлом Шелепом, радником з питань децентралізації Рівненського ЦРМС, як відповідь на його запити щодо отримання публічної інформації.

Отже, Малинська сільська об'єднана територіальна громада створена! 

Адже згідно частини другої статті 8 Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад": Об’єднана територіальна громада вважається утвореною за цим Законом з дня набрання чинності рішеннями всіх рад, що прийняли рішення про добровільне об’єднання територіальних громад..."

Вітаємо громади із прийнятими рішеннями. Тепер залишилось подати в ОДА клопотання про призначення перших місцевих виборів. Ймовірно, вони відбудуться навесні наступного року.

Нагадаємо, що до цього часу у Березнівському районі не було жодної ОТГ. Хоча Березнівська райдержадміністрація та її голова Віталій Люшин всіляко підтримували ініціативи громад щодо об'єднання. Активно працював із цими громадами і Центр розвитку місцевого самоврядування. Тепер район буде виведено із списку "боржників" Мінрегіону, а перелік ОТГ області поповниться ще одною громадою.

Читати також