Командир розповів про день, коли загинув 23-річний воїн з Рівного

У Рівному сьогодні, 29 серпня, прощатимуться із полеглим Героєм Віталієм Стибою. Воїн загинув на Донеччині 23 серпня.

Про це повідомляють у Рівненській міській раді.

Церемонія прощання відбудеться на центральній площі о 10-ій годині. Поховають захисника на кладовищі «Нове».

Віталій Стиба народився у Рівному, навчався у 25 місцевій школі, за тим у технічному коледжі.

Він не служив в армії, але все ж вирішив взяти до рук зброю. Відчував, що захищати державу – це його покликання, його призначення у цьому житті. І виконував його на повну. Тож разом із братом пішли добровольцями на війну.

Віталій проходив службу в складі спецроти «Гонор» батальйону «Вовки Да Вінчі» ДУК, мав позивний «Вітаха».

«Ми познайомилися з «Вітахою» задовго до війни, мали дружні стосунки, адже бували в одних патріотичних колах. Його шанували, поважали, він мав чимало знайомих чи не по всій Україні. Чимало з них – у спортивній спільноті, адже «Вітаха» був одним із ультрасів рівненського «Вереса». Коли розпочалося повномасштабне вторгнення, чимала група ультрасів приєдналася до нашого підрозділу. Серед них був і Віталій. Він надзвичайно чесний, стійкий, і мужній. Він постійно удосконалювався, навчався, не зупинявся ні на мить і за короткий час досягнув високого рівня у військовій справі. Я пишаюся, що він став частиною нашого підрозділу,» - розповідає командир Героя Сергій.

Віталій був у одній з найгарячіших точок «червоної» зони. На жаль, саме тут під час зачистки ангару він разом із побратимами потрапив під ворожий обстріл, у перестрілці наш Герой отримав смертельне поранення…

«Хлопці потрапили у засідку. Противник значно переважав і кількісно, і озброєнням, але вони трималися і дали гідну відсіч. Як наслідок, почався масований артобстріл. «Вітаха» отримав поранення і перестав виходити на зв’язок. Хлопці хотіли кинутися відразу за ним, але обстріл був надзвичайно сильним. Була думка, що «Вітаха» загинув, а через деякий час він вийшов на зв’язок… Те, що він говорив, як він це говорив… Він проявив надзвичайну мужність та стійкість. Про таких, як він можна знімати фільми і писати книги, я говорю це щиро, без пафосу, адже таких одиниці на мільйон. Наш підрозділ, українське військо, вся Україна втратили надзвичайну людину і бійця,» - наголошує Сергій.

Читайте також