Рівне Медіа

Конфлікт із мером у Вараші не в силах вирішити навіть прокуратура

5 лютого група жителів м. Вараш та області прийняли на особистому прийомі керівника регіональної прокуратури Богданом Подубинським.  

Близько 15 громадян звернулися до очільника прокуратури області з проханням вплинути на ситуацію, що склалася у Вараській міській раді, де на переконання заявників, органом місцевого самоврядування прийнято незаконне рішення щодо дострокового припинення повноважень міського голови, вчиняються інші протиправні дії, а також вжити заходів з метою забезпечення об’єктивного розслідування кримінального провадження, що розслідується слідчими поліції.  

Під час зустрічі Богдан Подубинський наголосив, що прокуратура діє виключно в межах, визначених Конституцією України, та на підставі законів України. Прокуратура не може втручатись в діяльність органів виконавчої  влади та місцевого самоврядування. З питань, які не належать до компетенції органів прокуратури, прокурором надано роз’яснення щодо порядку їх вирішення. Зокрема наголошено на вимогах ст. 55 Конституції України, яка надає кожному громадянину право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Також прокурор області запропонував окреслити проблемні питання, які виникають у громадян з приводу діяльності органу досудового розслідування, і на прохання ініціативної групи пообіцяв витребувати з органів поліції та заслухати на оперативній нараді стан досудового розслідування кримінального провадження, що розслідується за фактом підроблення документів та печаток Вараської міської ради.

Після ретельного вивчення матеріалів кримінального провадження прокуратурою Рівненської області будуть прийняті законні та обґрунтовані рішення у межах повноважень.

 

Прес-служба прокуратури Рівненської області

Читати також