Куди вступають абітурієнти на Рівненщині: найпопулярніші спеціальності

Не за горами початок навчального року. Вступна кампанія саме у розпалі. У Рівненській ОВА розповіли, які спеціальності користуються найбільшою популярністю серед абітураієнтів області.

Особливість вступної кампанії до закладів вищої освіти у 2022 році насамперед зумовлена проведенням її в умовах війни. Процедури змінилися як для бакалаврів, так і для магістрів. Зокрема, ЗНО замінено національним мультипредметним тестом (НМТ), скасовано єдиний вступний іспит з іноземних мов та єдине фахове вступне випробування для вступників другого (магістерського) рівня.

Зросла конкуренція між закладами вищої освіти за успішного та патріотично налаштованого абітурієнта. Це молоді люди, які прагнуть здобувати вищу освіту в Україні та хочуть брати активну участь не лише у наближенні перемоги, а й у відбудові країни.

«Саме таких абітурієнтів з радістю приймає «Острозька академія», - розповідає помічниця ректора з освітнього менеджменту Національний університет «Острозька академія» Юлія Харчук. - Найбільшою популярністю серед вступників бакалаврату за перші дні прийому заяв користуються такі освітні програми: «Право», «Германські мови та літератури, перша – англійська», «Психологія», «Комп'ютерні науки» та «Національна безпека». Вже більш детальної інформації потребують абітурієнти щодо освітніх програм-новинок 2022 року для бакалаврату: «Реклама та PR», «DATA-маркетинг та аналітика», для магістратури: «Культурологія: проєктна діяльність», «HR-менеджмент», «Менеджмент продажів та логістика», «Євроатлантичні студії», «Language mediation and TESOL», «Інформаційна аналітика та комунікативний менеджмент».

Відповідальний секретар приймальної комісії Рівненський державний гуманітарний університет Василь Левчук повідомив, що вступна кампанія у них проходить спокійно. Заяв від абітурієнтів менше порівняно із таким же періодом минулого року. Однак збільшилася кількість заяв із першим пріоритетом.

«Тобто це означає, що вступники хочуть саме до нас. Традиційно, з року в рік, найбільше заяв у нас на спеціальність «Початкова освіта», «Дошкільна освіта», «Спеціальність освіта. Логопедія». Попитом користується спеціальність «Психологія». Також велика кількість вступників з числа ВПО», - розповів Василь Левчук.

Незважаючи на те, що Рівненщина знаходиться у відносній безпеці, кількість вступників в нашій області зменшилася.

Таку тенденцію спостерігає відповідальний секретар приймальної комісії Національний університет водного господарства та природокористування Руслан Жомирук.

«Заяв набагато менше по всій області. І це зменшення не в 1-10, це в 1000 вступників. Хоча наш університет в лідерах подачі заяв, звісно усе це пов’язано із війною. Спостерігається і те, що серед великої кількості ВПО, яких прийняла Рівненщина, не так багато вступників до наших університетів. Я багато спілкувався із цими дітьми, які переселилися до нас із Херсону, чи з Маріуполя. Вони подають заяви до нас, але із сльозами на очах, тому що хочуть додому. Якщо говорити про популярні спеціальності, то особливо вони не змінилися з минулого року. Це «Право», «Комп’ютерні науки», «Архітектура та будівництво». Краще, ніж було минулого року «Електрична інженерія», але хотілося б більше, адже у нас 2 атомні станції поруч», - розповів Руслан Жомирук.

Нагадаємо, що прийом заяв та документів на вступ до бакалаврату триває з 29 липня по 23 вересня. Крім того, із 16 серпня розпочалася вступна кампанія на магістерські програми, яка триватиме до 15 вересня.

Читайте також