На Рівненщині 17-річного ліцеїста з багатодітної сім'ї передали під нагляд матері.
Про це повідомляють у пресслужбі суду.
Останнього спіймали п'яним за кермом, за що оштрафували на 40 800 грн та позбавили права керувати транспортними засобами протягом 5 років.
Як зазначається, працівники патрульної поліції за один вечір склали на 17-річного ліцеїста два адміністративні протоколи за ч.5 ст. 126 (керування транспортним засобом особою, яка не має при собі посвідчення водія) та ч. 1 ст. 130 (керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння) Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КУпАП).
Юнак, який керував транспортним засобом вітчизняного виробництва, в поле зору правоохоронців потрапив в м.Острозі. Водій відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння як на місці зупинки транспортного засобу, так і від проведення такого огляду в спеціалізованому медичному закладі.
Місцевий суд визнав ліцеїста винним у вчиненні адміністративних правопорушень та стягнув з нього штраф — 40 800 гривень, позбавивши водія-порушника права керування транспортними засобами на найближчі п’ять років.
Не погодившись із таким суворим покаранням суду, юнак оскаржив рішення суду в апеляційному порядку.
Просив скасувати оскаржуване рішення, оскільки визнає свою вину і щиро розкаюється. В апеляційній скарзі він наголосив, що накладене адміністративне стягнення для їхньої багатодітної родини є надмірно суворим та призведе до погіршення матеріального стану. Також додав, що навчається в професійному ліцеї і немає доходів, аби самостійно сплатити штраф.
Апеляційний суд, врахувавши зазначені вище обставини, а також позитивну характеристику юнака як за місцем проживання, так і за місцем навчання, прийшов до висновку про задоволення апеляційної скарги.
КУпАП передбачає, що в разі вчинення особами віком від 16 до 18 років, а також з урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника (за винятком осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею 185), можуть бути застосовані заходи впливу, передбачені ст. 24-1 цього Кодексу.
Приймаючи рішення на користь апелянта, апеляційний суд взяв до уваги й особливості вікової категорії неповнолітніх та змогу обмежитися щодо таких осіб порівняно більш м’якими заходами, достатніми для забезпечення їх виправлення і перевиховання, адже суспільство не має права висувати до неповнолітніх такі самі суворі вимоги, як і до дорослих.
Рівненський апеляційний суд скасував оскаржувану постанову в частині застосування до апелянта адміністративного стягнення і застосував до юнака захід впливу, передбачений ст. 24-1 КУпАП, та передав під нагляд матері.