Людям ставало зле: на півночі Рівненщини утворилась величезна черга через дрова

У селищі Зарічне Вараського району вчора біля будівлі пенсійного фонду утворилася величезна черга. Сотні людей хотіли встигнути подати до 1 грудня документи, щоб отримати субсидію на тверде паливо.

У місцевих Фейсбук-спільнотах поширили кадри, де величезна черга молодих людей та пенсіонерів чекають на морозі біля дверей будівлі.

 У коментарях місцеві мешканці зазначають, що чекали зранку і до 17-ї години, втім подати документи не встигли. Кільком людям в черзі навіть ставало зле.

До слова, цьогоріч фінансова підтримка українців на купівлю вугілля та деревини зросла до 16 тисяч 234 гривні на рік порівняно з 6 тисячами 973 гривнями раніше.

«Підвищення виплат буде здійснено всім громадянам, які мають право на призначення пільги або субсидії на тверде пальне паливо, крім тих громадян, яким за рахунок програм міжнародних гуманітарних агентств вже було здійснено виплату на придбання твердого палива на 2023-2024 опалювальний період у розмірі, який не менше розмірів, визначених цим проєктом», – розповіли у Мінсоцполітики.

Щоб отримати допомогу, громадянам до 1 грудня потрібно дати згоду на передачу своїх даних міжнародним донорам. Це можна зробити трьома способами: відповісти на смс від Пенсійного фонду, дати згоду через електронний кабінет або у відділенні ПФУ.

Втім, ті, хто не встиг це зробити до 1 грудня, будуть отримувати кошти не від міжнародних донорів, а від держави - сума та ж сама. У цьому випадку заявку потрібно оформити до 30 квітня.

Читайте також