Мандрівка "дикою" Устею: біля Рівного облаштують стежку з еко-маршрутом

Маршрут стежки розпочинатиметься на східній околиці села Городок та закінчуватиметься на північно-західній околиці села Шпанів Рівненського району. Сама стежка проходитиме через ботанічний заказник загальнодержавного значення "Вишнева гора" та заповідне лісове урочище міцевого значення "Урочище "Павліщина". Про це інформує Екоклуб.

Ідея створення прогулянково-пізнавального маршруту належить Екологічному центру ПДМ Рівного. За словами його керівниці Ірини Куроченко, по всьому маршруту встановлять інформаційні стенди, що знайомитимуть мандрівників зі схемою стежки, її протяжністю, геологічними пам’ятками, флорою та фауною краю.

- Це території, що близько біля Рівного та різняться за своїм рельєфом, рослинністю, фауною. Тут є водно-болотні угіддя,  річкова долина малої Усті. Територія об'єднує багато екосистем та біотопів, що будуть цікаві для досліджень, наголосила Ірина Куроченко, директорка Екологічного центру ПДМ Рівного.

Під час проходження чотиригодинного маршруту всі охочі зможуть насолодитися природою рідного краю – рідкісними червонокнижними рослинами та тваринами. Загальна протяжність стежки – 6 кілометрів. Екомандрівка складатиметься з десяти точок, на яких учасники проходитимуть певні цікаві завдання.

Серед таких  – «Дубово-рабовий ліс». Точка знаходиться на території ботанічного заказника загальнодержавного значення «Вишнева гора». Це унікальний природний куточок, де ростуть степові рослини, зокрема, Вишня степова, від якої і пішла назва гори. Навесні на «Вишневій горі» розквітають рослини, що занесені до Червоної книги України.


- Під час проведення наших досліджень ми чотири роки поспіль збирали різні матеріали. Досліджували рослини, рельєф, птахів, комах, показники води. Тож це хороша можливість для рівнян та мешканців двох територіальних громад долучитися до організованого туризму з вивченням біорізноманіття, природи, де ми проживаємо, – розповіла Ірина Куроченко, директорка Екологічного центру ПДМ Рівного.
 

Учасники Екологічного центру ПДМ додали у майбутній екологічний маршрут точку «Вікові дуби», що знаходиться на території урочища «Павлівщина». Природоохоронці з’ясували, що у лісовому масиві зростає близько 50 вікових дерев виду Дуб звичайний, віком від 250 до 400 років. Більшість дерев мають сухі гілки та потребують лікування.

На точці «Крейдяний схил» мандрівники зможуть побачити 21 вид рослин, що є у Переліку регіонально-рідкісних рослин Рівненщини.

Маршрут пролягатиме також через водно-болотні угіддя неподалік від села Великий Олексин. Як пояснив орнітолог Владислав Гедзюк, заплава Усті слугує місцем гніздування багатьох птахів, тож у перспективі мандрівників навчатимуть бьордвотчингу – спостерігання за птахами краю у їхньому природному ареалі:
 

- Це унікальне місце. Ми чотири роки досліджували, які ж птахи є на території села Великий Олексин і з’ясували, що серед них є червонокнижні. Також ми побачили крижнів, лебедів, грициків, чайок, лелек, брижачів – розповів орнітолог Владислав Гедзюк.
 

Наразі рівненські природоохоронці напрацьовують механізм створення екологічного маршруту, однак наголошують, що вперше випробувати стежку жителі громад Рівненщини зможуть наприкінці року.

Якщо ви також бажаєте долучитися до створення та облаштування екостежки, заповність форму за цим посиланням.

Читайте також