Рівне Медіа

Майбутні підприємці Рівненщини пройшли навчання

Спільне навчання майбутніх підприємців Рівненщини, Житомирщини і Тернопільщини

Підприємці-початківці трьох областей презентували свої реалістичні бізнес-плани у Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Захист проектів відбувся «очно» та дистанційно, адже частина слухачів навчального закладу навчалася віддалено.  Викладачі РЦПТО ДСЗ впродовж 2-х місяців працювали із групою не лише в аудиторії, але й з використанням дистанційних технологій. Такий формат взаємодії із аудиторіями дозволив опанувати навчальну програму слухачам із Рівного, Рівненського, Демидівського, Здолбунівського, Корецького, Млинівського районів та слухачам он-line–із Дубровицького району, а також із міст Житомира, Новоград-Волинського і Овруцького району Житомирської області та Зборівського району Тернопільської області. Підприємцям вдалося повноцінно вивчити основи бізнес-планування, маркетинг, податкове законодавство, основи ринкової економіки таяскраво, аргументовано і впевнено презентувати своє бачення розвитку власної справи. Серед тем, які обрали майбутні підприємці, - організація комп’ютерного сервісу, відкриття продуктового міні-маркета, кав’ярня, організація амбулаторії ветеринарії, стоматологічний кабінет на селі, монтаж систем водонагляду та інші. Як зауважує методист РЦПТО ДСЗ, куратор групи Раїса Ліхачова, нинішні проекти досить виважені та аргументовані, відображають нагальні потреби населення та готовність підприємців оперативно реагувати на запити ринку послуг. Серед найактивніших можна виділити слухачів Вадима Олійника (виробництво паливних пелетів), Тараса Несміха (проведення концертних заходів, навчався за власні кошти), Тамару Гаврильчук (стоматологія на селі).

Присутній на підсумковому занятті старший майстер Віктор Красовський зауважив:«Висока самомотивація слухачів сприяла вдалому написанню та впевненому захисту бізнес-планів, а також формуванню у них підприємницької ініціативи. А можливість навчального закладу застосовувати технології дистанційного навчання значно економить час та кошти».

Сповнені гордості за своїх слухачів викладачі навчального закладу Софія Ремез, Людмила Слупчук, Андрій та Оксана Подлевські. Із людьми, що чітко усвідомлюють переваги навчання, мають реальну мрію та готові добиватися поставлених цілей, працювати завжди приємно, - зауважують педагоги. «Має місце тенденція започаткування власної справи у сфері послуг. Це відбувається тому, що послуги не потребують великих інвестицій», - додала заступник директора РЦПТО ДСЗ Руслана Бодренко. Вонавиразила надію, що сучасні, обґрунтовані та перспективні бізнес-проекти допоможуть підприємцям покращити власний добробут та вдосконалити український ринок, привітала групу із успішним захистом робіт і вручила посвідчення про професійне навчання.

Читати також