Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Майже 110 млн грн рентної плати надійшло до бюджетів від платників податків Рівненщини

Фото - відкриті джерела; Ілюстративне фото

У  Головному управління ДПС у Рівненській області повідомили, що протягом січня – травня  2020 року до бюджетів усіх рівнів від платників податків Рівненщини надійшло 109,8 млн. грн. рентної плати, що на 20,9 млн. грн., більше, ніж за відповідний період минулого року.

Так, до Державного бюджету України за 5 місяців 2019 року надійшло 48,9 млн. грн. рентної плати, що на 6,7 млн. грн. більше порівняно з тим самим періодом 2019 року. Найбільшу частку у надходженнях від рентної плати до державного бюджету, а саме 97,3 відс., складає рентна плата за користування надрами. У січні-травні 2020 року її надійшло до державного бюджету 15,8 млн. грн., що на 3,5 млн. грн., або на 29 відс. більше, ніж у тому ж періоді 2019 року.

Відповідно до місцевих бюджетів протягом п’яти місяців поточного року надійшло 60,9 млн. грн. рентної плати, що на 13,2 млн. грн. більше, ніж у тому ж періоді минулого року.

На Рівненщині понад 500 суб’єктів господарювання зареєстровані платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин.

З метою забезпечення повного обліку платників рентної плати за користування надрами фахівці фіскальної служби проводять звірки переліків суб’єктів господарювання, яким видано спецдозволи на користування надрами та дозволи на спеціальне водокористування, з переліком платників, які надають до органів ДПС податкові розрахунки.

Якщо протягом шести місяців суб'єкти господарювання не сплачують або платять рентну плату у неповному обсязі, вони можуть бути позбавлені дозволів на спеціальне водокористування та користування надрами для видобування корисних копалин.

«Унікальний природно-ресурсний потенціал Рівненщини при його ефективному використанні є однією з передумов розвитку регіону та підвищення якості життя наших краян, а тенденція до зростання надходжень рентних платежів сприятиме його збереженню та відновленню»,- наголосив начальник ГУ ДПС у Рівненській області Віталій Чуй.

Читати також